4.3 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Навчальні заклади хочуть звільнити від обов’язку подавати до ТЦК дані про призовників | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Кабінет міністрів запропонував зняти з навчальних закладів обов’язок щороку подавати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян, які підлягають взяттю на військовий облік. Крім навчальних закладів йдеться про органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Відповідальність за подання відомостей до ТЦК покладатиметься на самого призовника. Про це йдеться у законопроєкті №120746, який Верховна Рада 3 грудня схвалила у першому читанні, пише Oboz.

На сьогоднішній день навчальні заклади зобов’язані подавати до ТЦК списки осіб, які підлягають взяттю на військовий облік призовників. Така процедура допомагала впорядкувати інформацію щодо чисельності осіб такого віку. У результаті в ТЦК була інформація про осіб, які повинні виконати свій обов’язок і з’явитися для постановки на військовий облік.

Згідно із законопроєктом №12076, відповідальність за подання відомостей про себе покладатиметься на призовника. Таким особам надасться можливість стати на облік дистанційно через додаток Резерв+ або ж прийти особисто до ТЦК. Якщо людина не з’явиться до ТЦК, вона буде зобов’язана заплатити штраф у розмірі від 17 до 25,5 тис. грн.

Крім того, у документі йдеться, що щорічно з 1 січня по 31 липня громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, беруться на облік призовників із внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”. Така процедура здійснюватиметься шляхом проходження електронної ідентифікації та уточнення своїх персональних даних засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста у порядку, визначеному Кабміном або після особистого прибуття до ТЦК з поданням необхідних документів, перелік яких встановлюється Міністерством оборони України.

Також у відповідному законопроєкті пропонують надати повноваження районним та міським комісіям з питань направлення для проходження базової військової служби видавати відстрочки. Однак Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики вважає такий фактор корупціогенним.