4.3 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

по третині респондентів вважають найкращими гарантіями безпеки ядерну зброю та вступ до НАТО
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Ядерна зброя та вступ до НАТО мають приблизно однаковий рівень підтримки серед респондентів опитування щодо найкращих гарантій безпеки України – такі результати дослідження оприлюднив Центр «Нова Європа» 10 грудня.

Опитування на замовлення центру провела агенція «Інфо Сапієнс» у листопаді 2024 року. Вибірка склала 1000 респондентів, опитаних у ході телефонних інтерв’ю. Похибку оцінюють у не більше ніж 3,1%.

За даними опитування, найкращими гарантіями безпеки України вважають:

  • розробку Україною ядерної зброї – 31,3% учасника опитування
  • вступ до НАТО (без контролю над частиною територій) – 29,3%
  • оборонний союз зі Сполученими Штатами включно з можливістю розміщення військ США в Україні – 11,2%
  • миротворці ООН – 8,9%
  • розміщення європейських військ в Україні – 6,4%
  • важко сказати – 12,9%

«Не можна виключати, що на відповіді впливала також думка, наскільки та чи інша опція взагалі реалістична. У будь-якому випадку помітне збереження, так би мовити, тенденції на досягнення самодостатності — українці упродовж останніх років головні безпекові сподівання пов’язували насамперед зі Збройними Силами України, а потім уже з партнерськими можливостями», – вважають аналітики.

Центр оцінює майже однакові показники підтримки для розробки ядерної зброї і членства в НАТО як ознаку боротьби «між суверенізованим підходом щодо посилення безпеки і вірою в колективну оборону».

Читайте також: Відновлення ядерного статусу: чи має Україна «технологічний потенціал» для цього?

Дослідження також виявило «скепсис щодо переговорів із Росією» – згідно з ним, 64,1% українців вважають, що на них не варто без реальних безпекових гарантій зі сторони Заходу. Близько 30% опитаних виступають за переговори у будь-якому випадку.

«Загалом серед українців, як бачимо, домінує переважно скептичне ставлення до «переговорів заради переговорів». Найбільше за переговори виступає вікова група 30-39 років (майже 40%). Регіональний вимір прибічників переговорів такий: Київ найбільш недовірливий (лише 18%), майже стільки ж на Заході (20%), більшість прибічників на Півдні і Сході – 34,5% і 43,7% відповідно», – йдеться в пресрелізі.

Серед інших висновків аналітики згадують: майже 40% опитаних вважають, що Україна має йти на переговори лише коли Росія виведе свої війська принаймні на позиції до 24 лютого 2022 року. Ще 26,2% українців впевнені, що передумовою для перемовин мають стати безпекові гарантії з боку Заходу. 12,1% вважають, що йти на переговори з Росією не можна за жодних обставин.

Читайте також: Опитування у США щодо України: 80% американців вбачає у Росії супротивника

Також, за висновком дослідження, більшість українців – 53,2% – не сприймають територіальні поступки Росії. Рік тому, за даними «Нової Європи», цей показник становив 76,2%.

«Високий рівень неприпустимості поступок зберігається щодо надання російській мові державного статусу (70,9%) і щодо скорочення армії України (74,5%). Мова і армія, вочевидь, сприймаються як екзистенційні основи держави, які не можуть ставати предметом будь-яких обговорень з іншими державами», – зазначають у центрі.

Міністерство закордонних справ заявило 3 грудня, що Україна не погоджується на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО.

«Україна може розробити елементарну ядерну бомбу протягом кількох місяців», – зауважила у листопаді британська газета The Times. Видання посилалося на аналітичну доповідь українського Національного інституту стратегічних досліджень. Західні експерти, щоправда, оцінили такі заяви дуже скептично, а Міністерство закордонних справ України офіційно заявило, що жодних планів створення ядерної зброї Україна не розглядає.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини