3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

традиції, що живуть у серцях поколінь — Новини Донбасу
(news.dn.ua)

Найпопулярніші

Донеччина — це не лише промисловий регіон, а й край із багатою культурною спадщиною, яка зберігається унікальними традиціями, що передаються з покоління в покоління.

Про це повідомляє проєкт «Етнографічний фонд: Спадок Донеччини”.

 

За даними ОДА, обласний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини наразі налічує 24 елементи, з яких чотири вже внесені до національного реєстру. Серед них — унікальні надбання жителів Краматорського району, які зберігають традиції своїх предків.

 

Одним із таких елементів є „Копчена слива по-некременськи”, яку традиційно готують у селі Некременне Олександрівської громади. Ця страва з’явилася у 1968 році, коли родина Мруг привезла рецепт із Вінниччини. Копчену сливу використовують у різдвяній куті, великодніх пасках, а також у м’ясних стравах і випічці. Згідно з повідомленням, цей рецепт став невід’ємною частиною кулінарної спадщини регіону.

 

Ще одним унікальним елементом є “Традиція приготування затірки у селі Крива Лука”, яка увійшла не лише до обласного, а й до національного переліку нематеріальної спадщини. Ця страва, що виникла ще до появи картоплі, готується з підсоленого тіста, яке розтирають до розміру горошини. Вона може бути як простою пісною, так і „багатою”, з додаванням м’ясного бульйону, шкварок чи засмажки. Місцеві зберігають традицію заготовки затірки на зиму, сушачи її на печі.

 

 

Окрім цього, до переліку увійшла “Технологія приготування варення із соснових шишок”, яка існує вже понад 70 років у селищі Ярова. Це варення відоме своїми лікувальними властивостями, адже містить таніни, які допомагають боротися із застудами, гастритом та іншими недугами. Для його приготування використовують лише молоді шишки, зібрані у квітні-травні.

 

 

Не менш важливим елементом є народна пісня „Чорна стежечка”, яка народилася у селі Лозове понад 120 років тому. Її перші виконавиці, Харитина Ведь та Олександра Друзь, передали традицію своїм нащадкам. Сьогодні пісня є частиною репертуару фольклорного колективу “Сива зозуленька”, який існує вже 63 роки.

 

Ці елементи спадщини є свідченням багатства культури Донеччини, яка не лише зберігає традиції, а й передає їх наступним поколінням, об’єднуючи людей навіть у складні часи

Новини Донбасу

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини