Україна може зробити внесок у систему колективної безпеки НАТО за п’ятьма напрямами – від допомоги у розумінні Росії до спільного виробництва безпілотних систем.
Про це заявив директор Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Геннадій Коваленко під час круглого столу в Укрінформі «Україна – НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».
«Перш за все ми можемо допомогти НАТО у плані розуміння Росії. Я спілкувався з багатьма американцями, вони кажуть: «У нас є RAND corporation (американська некомерційна дослідницька організація – ред.), ми їх вивчаємо». Але вивчати Росію і розуміти її – це різні речі. Тому нам потрібно надавати експертизу нашим натовським союзникам у плані того, як Росію розуміти», – сказав Коваленко.
Другим напрямом допомоги України партнерам по НАТО він назвав практичну співпрацю в галузі раннього виявлення і спостереження в повітрі.
«У нас уже є досвід розгортання і використання літаків F-16, і в перспективі ми можемо спокійно, використовуючи Link 16 – це протокол обміну між літаками і спостережними станціями, – надавати допомогу для потреб Північноатлантичного альянсу», – зазначив представник Міноборони.
Іншими напрямами взаємовигідної співпраці України з НАТО Коваленко назвав спільну систему ППО і протидію дезінформації.
«Ще один практичний напрям – це спільне виробництво безпілотних систем. Скажу відверто, що такого рівня застосування БпЛА, який ми зараз бачимо на полі бою, фактично не було ніколи», – акцентував Коваленко.
Він запевнив, що Міністерство оборони України у співпраці з іншими органами влади працюють над тим, щоб бути надійними контрибуторами до колективної системи безпеки, обміну даними та системи вивчення й імплементації нашого досвіду у війні з Росією.
Як повідомляв Укрінформ, голова представництва НАТО в Україні Патрік Тернер заявив, що представництво працює максимальним посиленням оборонних і наступальних можливостей України на полі бою.