3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Що таке домен для сайту та які бувають домени? | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Що таке домен для сайту та які бувають домени? | Про Все  (provce.ck.ua)

Щоб пояснити, що таке домени простими словами, уявимо, що кожен веб-сайт в інтернеті має свою унікальну адресу, яку ви бачите в рядку браузера. Ця адреса називається доменне ім’я сайту. Воно дозволяє знайти будь-який веб-ресурс у мережі, просто ввівши певну послідовність літер (іноді з цифрами та дефісами) в адресному рядку браузера. Наприклад, google.com, wikipedia.org, whois.net і таке інше.

У наступній частині статті ми докладніше розповімо про те, що таке доменне ім’я та навіщо воно потрібне. Ми також розглянемо процес реєстрації домену для вашого веб-проекту.

Що таке домен

Домен – це не просто випадкова комбінація цифр, літер та дефісів. Це також назва сайту, яка відображає його сферу діяльності або компанію в цілому.

Щоб зрозуміти, навіщо потрібен домен, важливо розрізняти два поняття: “домен” та “вебсайт”. Вебсайт складається з вебсторінок, які часто взаємодіють з базою даних, і відображає певний контент в Інтернеті. Доменне ім’я вебсайту, з іншого боку, є його унікальною “адресою” у мережі. Якщо веб-ресурс не має домену, користувачі не зможуть знайти його та переглянути його контент.

Доменні імена мають ієрархічну структуру, що складається з кількох взаємозалежних частин, які називаються “рівнями домену”.

Доменне ім’я має такі характеристики структури:

Домени першого рівня або домени верхнього рівня – це права частина домену після точки, наприклад google.com. Користувач не може самостійно вибрати цю частину доменного імені, тому що всі можливі варіанти задані організацією ICANN та надано для вибору користувачам у вигляді “доменних зон”.
Домен другого рівня – це ліва частина домену до точки. Його також називають піддоменом чи субдоменом. Це будь-яка комбінація символів, цифр та букв, яку можна придумати для назви сайту.
Домен третього рівня – створюється після реєстрації домену другого рівня на стороні провайдера ДНС-серверів.

Реєстрація домену означає, що власник майбутнього сайту вигадує домен другого рівня та вибирає доменну зону.

Які бувають доменні зони

Правильний вибір доменної зони може виявитись важливим для ваших відвідувачів, оскільки він дає уявлення про те, в якій сфері діяльності працює ваш сайт. Ось які доменні зони існують:

Загальні домени – це найпоширеніші та найпопулярніші зони, такі як .com, .net, .org. Хоча вони в основному орієнтовані на англомовну аудиторію, вони також вважаються універсальними та підходять для сайтів, які не пов’язані з конкретною темою чи регіоном. Вони часто використовуються для комерційних, особистих чи некомерційних ресурсів.
Національні домени – це зони, пов’язані з певними географічними регіонами чи країнами. Вибір національної доменної зони допомагає не лише визначити цільову аудиторію вашого сайту, а й вказує на те, з якої країни чи регіону власник сайту. Наприклад, зона .ua підходять для ресурсів, орієнтованих на український ринок.
Тематичні домени – це зони, які допомагають виділити певну тематику вашого сайту. Наприклад, .gallery підходить для сайтів із фотографіями або художніми галереями, а .tech варто розглянути для сайтів із технічною інформацією. Варіанті тематичних зон багато, тому ви зможете знайти підходящу для вашого веб-сайту.

Як обрати доменне ім’я

При виборі домену варто враховувати кілька критеріїв, щоб забезпечити його використання:

Форма написання: Зазвичай домени записуються латинськими літерами, але для україномовних користувачів можна використовувати кириличне написання. Такі домени називаються IDN-доменами і вони використовують спеціальний метод кодування Punycode для правильної роботи DNS системи. Наприклад, “домен.com.ua” стає “xn-d1acufc.com.ua”.

Тематика та слова: Вибирайте слова для домену, які відображають назву чи тематику вашого сайту чи бізнесу. Це може бути ваше ім’я, назва компанії чи ключові слова, пов’язані з вашою діяльністю.

Простота та запам’ятовуваність: Вибирайте просте та легко запам’ятовуване ім’я для вашого домену. Хоча по стандарту домен може бути складено з 26 букв латинського алфавіту (a-z), цифри (0-9) та символ дефісу – всього 37 можливих символів, уникайте занадто довгих назв та складних комбінацій слів. 

Унікальність: Упевніться, що обране вами ім’я не повторюється та не куплене іншою компанією. Кожен домен є унікальним і не може бути зареєстрованим двічі. 

Вибираючи домен, враховуйте ці фактори, щоб знайти влучну назву та привабити більше відвідувачів на ваш сайт. Якщо обране вами ім’я вже зайняте, розгляньте альтернативні написання або розширення доменної зони. Також можна спробувати викупити домен у поточного власника, хоча цей процес може бути складним та дорогим.

Як зареєструвати домен

Після вибору назви для вашого сайту переходьте до процесу покупки домену:

Зайдіть на офіційний сайт обраного реєстратора та перевірте вартість домену та можливість його реєстрації за допомогою інструмента пошуку.
Після пошуку придуманої назви ви отримаєте всі можливі варіанти доменних зон для неї, а також побачите, чи доступний домен для реєстрації в кожній з них. Пам’ятайте, що якщо сподобався домен, який вже зайнятий, завжди є можливість його викупу.
Оберіть відповідний варіант та завершіть реєстрацію, слідуючи підказкам на сайті. На цьому етапі реєстратор може запропонувати вам різні варіанти тривалості реєстрації. Часто оплата на тривалий період дозволяє зекономити в майбутньому на продовженні домену. Крім того, якщо реєстратор пропонує своїм клієнтам додаткові послуги (наприклад, хостинг чи SSL-сертифікати), то в процесі реєстрації домену ви можете побачити пропозицію додаткових сервісів з мінімальною оплатою або в подарунок.
Після завершення реєстрації вам на контактну пошту може прийти лист із проханням підтвердити право на володіння доменом – це залежить від доменної зони. У вас є 15 днів з моменту реєстрації, щоб скористатись посиланням на підтвердження з листа. В іншому випадку робота доменного імені буде припинена до підтвердження права на володіння.

Ось і все, що треба знати про доменні імена. Бажаємо вам обрати класну назву для вашого сайту.

Реклама