3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Перша підземна школа в Запоріжжі запрацювала в тестовому режимі, фото – що кажуть вчителі, діти та батьки
(zprz.city)

Найпопулярніші


В першій підземній школі Запорізької області вже проводять заняття для дітей

У Запоріжжі завершили будівництво першої в області підземної школи на базі гімназії №88. У дві зміни тут зможуть навчатися майже 1000 дітей.    

Школу збудували всього за пів року. За основу взяли типовий проєкт ЮНІСЕФ, дещо вдосконаливши його з урахуванням близькості Запоріжжя до лінії фронту. Загальна площа школи – 1309 кв. м. Її вартість – 113 млн грн.

“Ми зараз з вами знаходимось на глибині 7 м, це підлога. До стелі – плюс 2,3 м. Тут є утеплення, під утепленням – 80 см бетону, верхня плита – 60 см бетону, далі стяжка і ще 2,5 – 3 м ґрунту. Не буду уточнювати, але 90% з відомих видів озброєння, які використовує ворог, вона може витримати”, – зазначив голова ЗОВА Іван Федоров.

Читайте також: Ще одна запорізька школа перейде на змішаний формат навчання – за чиї гроші відремонтували укриття

Навчальний заклад має три виходи (два основних та один додатковий), потужну систему кондиціонування, обладнаний сучасними меблями та технікою. Також при будівництві врахували й інклюзивну складову – у школі встановлений підйомник, є вказівники шрифтом Брайля, інклюзивні вбиральні тощо.

Наразі школа вже працює в тестовому режимі – батькам та учням провели екскурсію навчальним закладом, також тут проводять окремі уроки та позашкільні заняття. Повноцінно школа запрацює з 1 січня 2025 року.

“У мене двоє дітей, вони у 8 та 3 класі. До цього вони вчилися в онлайні, в цій же школі. Коли дізналися, що буде такий варіант, дуже зраділи. Тому що дітки вже засиділися, батькам дуже важко, немає ніякої підтримки. В онлайні буває, що дітки щось не дочувають, щось не встигають зробити, написати, нікого спитати. З меншим трошки простіше, я ще можу щось підказати, а у 8 класі я вже не можу нічого підказати.

У меншого багато діток в Запоріжжі залишилося, десь до 20 людей. У старшого менше. Але я думаю: ми походимо, покажемо приклад, що все добре, що школа безпечна, і може, це надихне інших повернутися“, – каже мама двох школярів, що навчатимуться в підземній школі, Надія Цукило.

Раді поновленню очного навчання й діти. П’ятикласниця Настя Рожкова каже: під час онлайну найбільше сумувала за однокласниками та улюбленими вчителями.

“Школа дуже яскрава, красива, тут буде гарно вчитися. Дуже хочеться навчатися, спілкуватися з друзями. Дуже люблю англійську мову, інформатику та математику. Раніше я вчилася через комп’ютер. Дуже сумувала за однокласниками, а тепер ми зможемо бачитися щодня”, – каже дівчинка.

Мама Настя Катерина каже: навчатися в цій школі її двом дітям (у Насті є ще молодша сестра) буде набагато безпечніше, ніж вдома за комп’ютером. Під час екскурсії, яку батькам провела адміністрація навчального закладу, вона в цьому пересвідчилася.

“Коли я побачила, як влаштована ця школа, я не боюсь відпускати сюди дитину. Це набагато безпечніше, ніж вона буде вчитися вдома. Для мене відкриття такої безпечної школи – це якийсь символ того, що ми повертаємося до нормального життя.

У мене двоє діток, в п’ятому класі, і в першому. Я ще й працюю. Дуже важко було допомагати їм з уроками. А коли діти вже виходять до школи, в них буде контакт з вчителем, живе спілкування. впевнена, що всі предмети даватимуться легше”, – каже мама Насті Катерина.

Крім уроків тут планують організувати заняття старшої групи дитячого садочка, розташованого поруч – місце та площі дозволяє. Крім того, у школі працюватимуть різні гуртки.

“Школа може вмістити 500 людей в одну зміну. У дві зміни – тисяча дітей. Наразі у нас у школі 654 дитини. Зараз тестуємо це приміщення, будемо організовувати навчання. З 1 січня ми заходимо повністю – п’ять робочих днів. Поруч розташований дитячий садочок, його старша група тут працюватиме, ми потім їх заберемо в свої перші класи. І якщо у нас залишиться місце, будемо запрошувати інші школи проводити у нас різні заходи”, – розповіла директорка школи Людмила Златова.

Підземну школу збудували спільним коштом державної субвенції (80%) та місцевих, обласного і міського бюджетів (20%). Наразі в регіоні триває будівництво ще 11 підземних навчальних закладів. До кінця року планують завершити чотири з них.

“До кінця року закінчимо будівництво ще чотирьох шкіл. Розпочнемо навчальний процес скоріше за все у двох, бо меблі доїдуть трохи пізніше, в січні. Типовий проєкт такої школи на 1300 квадратних метрів, приблизно коштує 110–115 млн грн. Вартість може відрізнятись через тип ґрунтів, геодезію, підземні води”, – зазначив Іван Федоров.

Раніше ми писали, скільки дітей навчається в запорізьких школах офлайн.


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини