Прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев підпише угоду про співпрацю в сфері безпеки з Україною, якщо документ набере більшість голосів у Національних зборах – про це повідомив болгарський уряд 18 грудня.
«Ми контактуємо з українською стороною, вони ставляться з розумінням, чекаємо на позицію Національних зборів», – цитує пресслужба уряду.
Главчев вказав на те, що угода є скоріше політичною декларацією і не накладає юридичних зобов’язань. Втім, він звернувся до Національних зборів через 10-річний термін дії документу.
Читайте також: Зеленський розповів, чому з Угорщиною немає двосторонньої угоди
Упродовж останнього року Україна підписала двосторонні угоди про безпеку з багатьма країнами, які входять до Євросоюзу та НАТО. Зазвичай ці домовленості містять визнання з боку партнерів і союзників, що вони підтримують приєднання України до цих блоків.
Загалом Україна підписала вже до 30 таких двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією.
Угоди підписують у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи».