2.6 C
Kyiv
Середа, 1 Січня, 2025

Парламент Болгарії не підтримав підписання безпекової угоди з Україною

Найпопулярніші

Колишній багаторічний прем’єр Болгарії та лідер партії ГЄРБ Бойко Борисов відмовився підписувати двосторонню безпекову угоду з Україною, заявивши, що у країні “змінилася ситуація”.

Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.

Очікувалося, що тимчасовий прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев підпише безпекову угоду з Президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до Брюсселя в четвер, але тимчасовий уряд відмовився від цієї ініціативи і звернувся за мандатом до парламенту, де ГЄРБ Борисова має найбільше місць. Главчев ще у жовтні пообіцяв приєднатися до цієї ініціативи.

Наразі лише шість із 27 країн-членів ЄС – Болгарія, Угорщина, Австрія, Словаччина, Мальта та Кіпр – не підписали таку угоду.

З часу вторгнення Росії в Україну у 2022 році ГЄРБ підтримувала надання військової допомоги Україні, а сам Борисов часто підкреслював цю підтримку як доказ прозахідної позиції своєї партії. Але, за словами Борисова, нині ситуація змінилася.

«Ще пів року тому ми б категорично підтримали таку угоду», – сказав Борисов, додавши, що сьогодні така підтримка рівнозначна «купівлі заводу на 9 вересня» (маючи на увазі болгарський народний вислів – «купити завод 8 вересня», що означає укласти дуже погану угоду. 9 вересня 1944 року радянська армія окупувала Болгарію, що не віщувало нічого доброго для власників фабрик).

Борисов пояснив, що причиною цього є дискусія в Європі та Сполучених Штатах про досягнення миру в Україні. Він додав, що «ми будемо працювати для відновлення або мирного процесу» в Україні, але підкреслив, що це має бути регулярний уряд, який «підпише взаємовигідний договір».

Борисов не пояснив, у чому він вбачає відсутність взаємної вигоди у запропонованій угоді. Відповідаючи на питання про те, як регулярний уряд, в якому бере участь соціалістична партія БСП, може підписати угоду про військову співпрацю з Україною, Борисов сказав: «Якщо угода буде взаємовигідною, жодна сторона не заперечуватиме».

Читайте також: Болгарія виділяє Україні новий пакет військової допомоги

БСП виступає проти надання будь-якої військової допомоги Україні. Незважаючи на малу кількість депутатів (20 із 240), БСП може стати важливим коаліційним партнером в уряді, очолюваному ГЄРБ.

Лідер ГЄРБ також заявив, що тимчасовому уряду не потрібен парламентський мандат для підписання угоди з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, в.о. прем’єр-міністра Болгарії Дімітар Главчев у середу звернувся до Національних зборів із проханням схвалити підписання Угоди про співпрацю у сфері безпеки між Болгарією та Україною.

ukrinform.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини