Сестри Олександра та Марія покинули своє рідне село через страшні обстріли.
Сьогодні вони живуть у Дар’ївській громаді на Херсонщині та вже рік відвідують хаб допомоги родинам ЮНІСЕФ для живого спілкування та розвинення комунікативних навичок, адже спочатку на новому місці у них не було ані друзів, ані бажання заводити нові знайомства.
Мама Тетяна розповіла історію сім’ї, яка мирно жила в мальовничому селі, займалася власними городами і успішно продавала овочі – поки не почалася війна. Діти майже не виходили на вулицю, так мати захищала їх від можливих потрясінь та стресу.
Надія, кейс-менеджерка та соціальна працівниця хабу, допомагає родинам отримувати необхідну для повноцінного життя допомогу або перенаправляє батьків в органи державної влади для подальшої підтримки.
Переїхавши на нове місце, сім’ю Тетяни з двома дітьми, бабусею та дідусем місцева влада поселила в невеликий будинок, але там бракувало меблів, тож на всю сім’ю з п’ятьох людей була лише одна маленька шафа. Родина привезла з собою тільки одяг. Ані меблі, ані речі першої потреби привезти з розбитого власного будинку змоги не було. Надія почала працювати з родиною та визначила її головні потреби, тож тепер Олександра та Марія можуть тримати свій одяг та особисті речі не на підлозі як раніше, а в зручних дитячих меблях.
Тетяна також отримувала необхідні консультації у хабі – наприклад, як оформити статус ВПО, стати на облік в Центрі зайнятості, де роздрукувати документи тощо.
Надія розповідає, наскільки доброзичливо місцеві діти прийняли в хабі дівчат.
“Спочатку сестрички ходили лише на індивідуальні заняття, уникаючи групових. Але поступово самі діти, постійні відвідувачі хабу, разом з фахівцями допомогли Олександрі та Марії адаптуватися до нового місця, нових умов та нових друзів. Кожного дня в хабі дівчатка отримували емоції, поступово змінюючи своє ставлення та виходячи зі звичної зони комфорту. Різниця, як небо і земля”, – розповідає Надія про кардинальні зміни в стані обох сестер.
Марія – старша сестра – більш зосереджена та серйозна, старанно навчається в школі онлайн. Коли їй запропонували творчі заняття з малювання та навчили різним художнім практикам, вона не пропускає жодної зустрічі у хабі – таким чином дівчина відволікається від проблем, а різними фарбами та малюками виражає свій емоційний стан, розкривається творчо.
Олександра – молодша сестра – весела та відкрита, полюбляю читати казки, малювати різні фантазії та фарбувати розмальовки, особливо любить фотографувати своїх друзів в хабі.
Кейс-менеджерка Надія проводить заняття і для батьків, на які приходить Тетяна – зокрема це воркшоп з правильного дихання. Його мета – відновлення стійкості, внутрішньої сили та спокою, розслаблення та розминка.
Тематичні заходи в хабі проходять щотижня, нещодавно відбувся святковий захід до Дня Святого Миколая, на якому були творчі конкурси та дискотека. Наразі діти готуються до зимових свят.
“Моя Саша кожного дня просто біжить до хабу, обидві дочки стали і з нами вдома більше спілкуватись, ділитися власними враженнями. Хаб також допомагає дітям краще навчатися в школі, – каже Тетяна. – Але дуже хочеться, щоб закінчилася війна, щоб ми всі повернулися додому, бо дуже важко. Моїм батькам по 70 років і вони хочуть додому, в рідне село, де ми прожили все життя”.