-0.2 C
Kyiv
Понеділок, 23 Грудня, 2024

У Запоріжжі завершився пілотний курс з кібукі-терапії – це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини.
(zprz.city)

Найпопулярніші


Поговори з собакою – за ізраїльською методикою впоратись зі стресом дітям допоможе особлива іграшка Хібукі

У Запоріжжі завершився пілотний курс занять для дітей в рамках міжнародного проєкту психологічної допомоги “Хібукі-терапія”. 25 дітей з родин військових та ВПО впродовж місяця відвідували безкоштовні заняття з сертифікованими спеціалістами, метою яких було поліпшення морального стану малечі, настрою, зниження тривожності, що є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі.

Читайте також: Відчуття довіри та захищеності — у Запоріжжі триває проєкт з хібукі-терапії для дітей за ізраїльською методикою

Хібукі-терапія – це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини. Основним інструментом терапії є мила іграшкова собака Хібукі. Її ще називають собакою-обіймакою – м’ягка іграшка з довгими гнучкими лапами з липучками зроблена так, що нею можна себе “обійняти”. Згідно з методикою дитина перекладає на іграшку свої переживання й страхи та, говорячи від імені собачки, насправді проживає власний досвід.

До речі, собаку Хібукі не купиш в магазині або в інтернеті. Її, як інструмент терапії, отримують спеціально навчені психологи або педагоги разом з сертифікатом. Але дітей у прифронтовому Запоріжжі очікував сюрприз – заключне заняття завершилося тим, що їм подарували по терапевтичній іграшці. 

10-річна Арина Гаврилюк із Запоріжжя поділилась  радістю з zprz.city:

“Це Хібукі – собака-обіймака. Я рада, що нам їх подарували. Мені сподобалося на заняттях, я б ще ходила. Ми грали, танцювали, малювали – це те, чим я люблю займатися у вільний час. Тут і моя подруга із мого класу”.

На питання, чи змінилося щось для неї після курсу занять, Арина відповіла:

“Так, змінилося. Я стала добрішою, сміливішою, більш впевненою в собі”.

Проєкт “Хібукі-терапія” у нашому місті спільно реалізують ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій” за підтримки Групи Метінвест та Запоріжсталь у партнерстві із департаментом з освіти та науки і департаментом з питань ветеранської політики Запорізької міськради.

Директор громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” Дмитро Халілов розповів:

“Курс, вісім занять, пройшли 25 дітей. Це діти наших захисників, ВПО і діти працівників підприємств компанії Метінвест. Їм дуже сподобалось, діти щасливі. 

Ми домовилися з організаторами, що наприкінці  пілотного курсу кожна дитинка отримає іграшку Хібукі. Це допоможе дітям краще справлятись зі своїм станом”. 

Заняття із запорізькими дітьми – це продовження комплексної програми з впровадження методики хібукі у школах, профінансованої Метінвестом. Цьогоріч на базі хабу громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” проходило навчання з методики хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя.

Координаторка проєкту “Хібукі-терапія” у Запоріжжі, директорка Запорізької гімназії № 25 Марина Луценко займається впровадженням цієї методики у нашому місті другий рік. Каже – з дітьми займались чотири сертифіковані вчителі. Стан дітей помітно поліпшився.

Марина Луценко зазначила:

“Заняття дали дітям дуже багато знань і практик. Так, ми засвоювали стратегії миттєвої психологічної допомоги, дихальні практики,  різні стабілізаційні вправи. За іграми й піснями стоїть велика серйозна робота. Діти тепер знають, що треба робити, коли вони тривожаться, як треба заспокоїтись і навіть навчають батьків.

А це, що діти отримали Хібукі в подарунок – це величезний плюс. Хочу подякувати Метінвесту за такий чудовий подарунок дітям. Цієї іграшки немає у широкому продажу і не завжди буває можливість її дарувати. Ми дали дітям багато технік і тепер вони зможуть разом з Хібуки попрацювати, взаємодіяти і це буде мати більший терапевтичний ефект.

Думаю, ця практика буде жити у Запоріжжі, тим більше під час війни іона для нас дуже важлива і необхідна”.

Як швидко заспокоїтись – порада для всіх

Марина Луценко також дала пораду всім читачам zprz.city як швидко заспокоїтись без допомоги собаки Хібуки.

– Існує безліч практик. Наприклад, найпростіша – “Обійми метелика”: обійняти себе (схрестити руки на грудях, права рука лягла на ліве плече, а ліва на праве. – Ред,) і постукувати себе долонями у своєму зручному комфортному для себе темпі, то можна заспокоїтись. Комусь вистачає хвилини, комусь – двох, все індивідуально.

Читайте також: Зберігати самоконтроль у кризових ситуаціях: у запорізькому Опліч ХАБі пройшов корисний психологічний тренінг

– Вправа на дихання – короткий вдих і довгий протяжний видох. Ми навіть інтуїтивно це робимо. 8-10-12 разів, все абсолютно індивідуально.

Ми писали, що на Хортиці відкрилася резиденція святого Миколая – вхід у комплекс “Запорозька Січ” тимчасово безкоштовний (фото).

Фото В’ячеслава Лавринця


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини