Актор Молодого театру Ілля Чопоров, який виконує головну роль харизматичного конферансьє в українській адаптації одного з найвідоміших мюзиклів у світі – легендарного “Кабаре”, стає дедалі популярнішим не лише в Україні, а й у світі.
Зокрема те, що Чопоров потрапив у тренди Тік-тока не тільки вітчизняного, а й закордонного сегмента, помітив і засновник консультаційної компанії “АПК-Інформ” Андрій Ярмак.
“Цей хлопчина з Ukrainian Cabaret залетів в тренди тікток, причому не українського сегмента. Співають вони винятково українською. Кажуть, що іноземці їдуть в Україну на їхні концерти під час війни, переплачують за перекупку квитків дурні гроші, бо на місяці вперед немає квитків”, – написав Ярмак на Facebook.
Про популярність актора і про те, що іноземці, приміром, британські школярі, мріють потрапити на спектакль в Україну, свідчать також коментарі під дописом.
Іллі Чопорову 25 років. Він народився в Одесі і переїхав до Києва 2016 року, коли вступив до театрального університету на курс до Андрія Федоровича Білоуса, в якого нині й працює в Молодому театрі.
“В мене достатньо багато театральних робіт – і до речі, я працюю не тільки актором, але й театральним композитором. Щодо мого рідного міста, чесно кажучи, я більше закоханий в Київ. Коли жив в Одесі, не відчував себе на своєму місці. Там якась інша атмосфера в порівнянні з Києвом. Там на тебе завжди приглядаються на відміну від столиці. В Києві всі зайняті роботою, кудись поспішають. І це таке приємне відчуття – коли ти нікому не потрібен і просто займаєшся улюбленою роботою”, – розповідав Чопоров в інтерв’ю “ТСН”.
Нагадаємо, світова прем’єра мюзиклу “Кабаре” відбулася на Бродвеї ще 1966 року. Через 7 років після цього режисер Роберт Луїс Фосс зняв однойменний фільм, який став культовим (8 нагород “Оскар”, 3 премії “Золотий Глобус”). В центрі сюжету – дві драматичні історії кохання, які розгортаються у той самий час, коли нацисти приходять до влади в Німеччині.
За словами художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса, вартість ліцензії на 20 показів цієї вистави в Україні склала 42 тисячі доларів. Перекладом всіх пісень займався безпосередньо Білоус, на це у нього пішло майже пів року. Всього в постановці залучено 8 драматичних акторів, 13 музикантів і 17 танцівників.
Суперечливого персонажа – конферансьє Емсі, образ якого часто в постановці втілюють актори-представники ЛГБТ-спільноти, грає актор Ілля Чопоров. А от в лондонській версії мюзиклу головну роль виконує Едді Редмейн, зірка фільмів “Фантастичні звірі…” та “Дівчина з Данії”.
А ось в інтерв’ю “ВСН” Чопоров пояснив, чому спробував себе як театральний композитор.
“Так вийшло, що ще з університету я усвідомив, що написати музику значно легше написати ніж знайти. А потім якось закрутилось. Якщо це не одна робота, то дуже легко все поєднувати. У мене був досвід писати музику для вистави і репетирувати її. Це жахливо. Бо вдома я працюю до 3-4 ночі, а репетиції в театрі об 11. Самі розумієте, що голова потім цілий день квадратна”, – сказав актор.
Також Чопоров повідомив, що тепер працює як композитор над виставою “Косачки” – пластично драматичною виставою про українських амазонок. А як актор, почав працювати над “Патетичною Сонатою” Миколи Куліша.
До речі “Апостроф Лайм” писав, що український актор Роман Ясіновський вважає найголовнішим – “вбити Путіна в собі”.