-0.2 C
Kyiv
Четвер, 26 Грудня, 2024

Євген Клопотенко представив полтавські галушки як одну з різдвяних страв
(kremen.today)

Найпопулярніші

Український шеф-кухар, ресторатор Євген Клопотенко представив полтавські галушки як одну з різдвяних страв на майстер-класі в межах проєкту «Перша професія».

Тут дітей навчали готувати традиційні галушки та пробували поєднати цікаві начинки для них, повідомили в Освіторія.Медіа.

А ще розповіли цікаві факти про страву.

Так, відомо, що її рецепт досить давній, ніхто точно не знає, коли вона з’явилася. Галушки готують у багатьох регіонах України, вони бувають різних варіацій: звичайні з тіста, картопляні, з бринзою або домашнім сиром. Їх подають із тушкованою капустою, салом, сметаною, смаженою цибулею, у киселі й навіть квасі. Традиційно галушки могли бути окремою стравою або ж із ними варили юшку. Залежно від способу приготування є галушки двох видів. Щипані – коли від тіста відщипують шматочки та варять. Рвані – коли тісто розкачують і нарізають на шматочки.

Традиційно українці готували галушки ледь не щодня, адже ця страва дуже поживна.

“Галушки – дуже проста страва. Але готуючи їх, ми робимо те, чого ніде у світі не було. Якщо поїхати до Польщі, Іспанії, Італії, Аргентини, Кореї, ніхто галушки не готує. Це є супер унікальна страва для нас, – зауважує Євген Клопотенка. – Галушки обов’язково треба готувати на Різдво, адже це частина нашої культури. А з начинкою можна пофантазувати залежно від того, чи готуєте ви їх пісними, чи ні”. 

Щоб зробити галушки за рецептом, який представив Євген Клопотенко, потрібні:

220 г борошна;
1 ч. л соди;
дрібка солі;
110 г кефіру;
1 жовток.

Варіанти начинки:

пюре вареної моркви;
тушковане м’ясо;
смажений бекон;
сметана;
соняшникове насіння;
смажений горох;
горіхи.

Як готувати:

  1. Змішуємо просіяне борошно, сіль та соду. Додаємо до суміші кефір. Сода та кефір мають зреагувати, щоб дати ефект розпушення. Далі відділяємо жовток від білка та додаємо до тіста лише жовток.
  2. Гарно замішуємо тісто, робимо це за допомогою подушечки долоні. Далі розкачуємо тісто у вигляді ковбаски, відщипуємо шматочки та кидаємо варитись в підсолений окріп. Варимо від 30 секунд до 1 хвилини, не довше.
  3. Для начинки можна поєднати будь-які запропоновані варіанти. А якщо ви готуєте пісні галушки на воді для Святої вечері, то для начинки можна взяти заморожену вишню, чорницю, смородину з м’ятою.

Loading


Кременчук Today

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини