Українські безпілотники можуть завдавати ураження по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у інтерв’ю «Новини.LIVE».
«Це вже не секрет, до 2 тисяч кілометрів українські далекобійні безпілотні літальні апарати вже можуть гіпотетично працювати», – сказав представник військової розвідки.
Юсов додав, що «ми не підтверджуємо і не спростовуємо, немає офіційних заяв, коли в більшості випадків щось вибухає у Росії».
«Можу лише сказати, що вибухає там не просто так», – сказав він.
Представник ГУР акцентував, що «інциденти трапляються виключно на об’єктах, які пов’язані з військово-промисловим комплексом, з окупаційною армією держави-агресора, на об’єктах, які займаються або фінансуванням, або військовим, логістичним та оборонним забезпеченням ворожих сил».
«На відміну від того, що робить ворог, ми бачимо масовані обстріли цивільної інфраструктури в Україні, які тривають. Це фактично воєнні злочини, про які говорить увесь світ. То інциденти у РФ пов’язані виключно з військовими об’єктами, з військовою інфраструктурою», – наголосив Юсов.
Раніше президент Володимир Зеленський 25 серпня вперше показав новітню українську далекобійну ракету «Паляниця», яка вийшла у серійне виробництво. Також, за словами президента, тривають успішні випробування нової ракети «Рута», а перші бойові застосування успішно пройшла ракета-дрон «Пекло», першу партію якої передали Силам оборони.
19 листопада Зеленський повідомив, що у наступному році в Україні буде вироблено мінімум 30 тисяч далекобійних дронів на українських технологічних потужностях. Також, за його словами, поставлено завдання зробити не менше ніж 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.