Для воюючої країни економіка – другий фронт і на цьому фронті наразі переважають жінки. За статистикою служби зайнятості, серед шукачів роботи їх близько 80 %, а от у роботодавців сталим попитом користуються представники чоловічих професій.
Проте, у сучасних реаліях жінки не бояться змінюватися, нерідко обираючи для себе «чоловічу роботу» — і це вже стає нормою, а не виключенням. Серед працевлаштованих службою зайнятості є верстатниця деревообробних верстатів, слюсарка з експлуатації та ремонту газопроводів, монтажниця радіоелектронної апаратури та приладів, монтерка колії, машиністка екструдера, шліфувальниця оптичних деталей, машиністка гранулятора, кранівниця, каменотеска тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якої погоди чернігівцям чекати на Новий Рік: прогноз чернігівських синоптиків
Не лякає «слабку стать» і відсутність професійних навиків, на їх здобуття не доведеться витрачати роки. Затребувану на ринку праці професію безробітні можуть отримати безкоштовно та за лічені місяці у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. На вибір – близько 100 робітничих професій та понад 400 освітніх програм для підвищення кваліфікації. А громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання (на сьогодні це понад 30 тис. грн) за однією із 155 професій та спеціальностей із затвердженого Мінекономіки Переліку.
Серед тих, хто у поточному році навчався за сприяння служби зайнятості (а це більше тисячі громадян області), близько 80 % становлять жінки. І деякі з них обрали для себе саме «чоловічі» професії: водій тролейбуса, тракторист-машиніст, верстатник деревообробних верстатів, шліфувальник, обвальник м’яса, машиніст гранулятора, оператор заправних станцій. До опалювального сезону жінки разом з чоловіками вчилися на операторів котельні та опалювачів.
Ще одна можливість реалізуватись на сьогодні як для чоловіків, так і для жінок – власний бізнес. Для цього можна скористатися грантовими програмами в рамках урядового проєкту єРобота. У поточному році переможцями за програмою «Власна справа» та програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які супроводжує служба зайнятості, стали 189 мешканців області і переважна більшість (понад 60%) серед грантерів — жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають та розвивають бізнес, створюють робочі місця, сплачують податки.
Отож, розвінчуємо стереотипи. Захоплюємось жінками, які разом з чоловіками воюють і які працюють, а головне – беруть на себе відповідальність, змінюються самі і змінюють світ навколо себе.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості