Чому сто років тому перейменували одразу три вулиці поруч
16 грудня 1925 року міська влада перейменовує одразу три вулиці. Всі вони поруч одна з одною – на Південному селищі. Чому так сталося розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш.
Читайте також: 50 років тому дали назву площі, на якій стоїть відомий будинок – нова історія Запоріжжя
Зазначається, що у грудні 1905 року ці вулиці були в епіцентрі робітничого повстання в Олександрівську. Бо тут і один з головних осередків тих подій – Південні залізничні майстерні (зараз – ЗМЗ).
Перейменування теж пов’язано з тими подіями, а точніше з їх 20-річним ювілеєм. Так, вулиця Лікарняна, де знаходилися барикади повсталих робітників отримала відповідну назву – Барикадна. До речі, це не єдине перейменування в її історії. В часи німецької окупації вона була Новомиколаївською – на честь селища, який колись розташовувався в межах сучасного Комунарського району.
У грудні 1925 року змінює назву і вулиця 2-га Ливарна. ЇЇ перейменовують на честь Володимира Васильєва – токаря Південних залізничних майстерень та одного з ватажків Олександрівського повстання 1905 року. Він помер на каторзі, відбуваючи покарання як раз за буремні події 109-річної давнини. А жив він як раз на 2-й Ливарній, у будинку №15, який дожив до наших часів.
Неподалік від Васильєва жив і Степан Тополін – ще один токар та лідер страйкарів, який загинув на каторзі. На його честь перейменували його рідну вулицю – Столову. Будинок Тополіна теж зберігся – №16.
Раніше ми розповідали, який вигляд мала більше 100 років тому Домова церква Святої Марії Магдалини у Запоріжжі.