У вівторок, 31 грудня уряд ухвалив рішення про те, щоб на Соціальному веб-порталі електронних послуг Міністерства соціальної політики України була можливість спрощено подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР).
Як це можна буде зробити, у відомстві дали покрокову інструкцію.
З 1 січня 2025 року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що замінять застарілу систему МСЕК. Відомості про результати оцінювання передаватимуться до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
Тому авторизувавшись на порталі, відомості з рішення експертної команди автоматично відобразяться в особистому кабінеті.
Тож як подати заяву:
- увійдіть до особистого кабінету на Соціальному порталі Мінсоцполітики за допомогою КЕП або УЕП;
- оберіть “Заява про забезпечення допоміжним засобом реабілітації”, після чого натисніть “Подати заяву”;
- заповніть заяву – дані підтягнуться автоматично. Також можна оновити інформацію про себе в особистому кабінеті, натиснувши “Відомості про мене”;
- підпишіть заяву електронним підписом;
- перевірте статус заяви на порталі в розділі “Мої заяви”.
Що робити далі?
- як Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю опрацює заяву, е-направлення на забезпечення ДЗР з’явиться в особистому кабінеті;
- якщо таку заяву подали раніше, можна буде переглянути її статус на порталі.
Подати заяву про виплату компенсації за самостійно придбаний ДЗР на порталі поки не буде доступною. Онлайн це можна зробити через Електронний кабінет особи з інвалідністю (ЦБІ).
“Письмові заяви розглядатимуть швидше на місцях. Зокрема, працівники органів соціального захисту населення та центрів надання адміністративних послуг матимуть доступ до ЄІССС, а отже оформлення такої заяви займатиме менше часу. Крім того, передавати папери до територіального відділення ФСЗОІ не потрібно буде, як раніше”, – додали в міністерстві.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України започатковує реформу єПотенціал, яка спрямована на працюючих людей зі страховим стажем, які потребують лікування після травм, чи хвороби.