Уряд Росії ухвалив постанову, яка скасовує одноразову виплату ув’язненим за підписання контракту з Міноборони для участі у війні проти України.
Про це повідомляє Настоящее Время, передає Укрінформ.
«Виплати не здійснюються громадянам, які на день укладання контракту про проходження військової служби відбували покарання у вигляді позбавлення волі», – йдеться у документі, який опублікували 30 грудня.
Нововведення набудуть чинності з 1 січня 2025 року.
Раніше ув’язнені, які підписали контракт з Міноборони РФ, отримували одноразові виплати, розмір яких варіювався залежно від федеральних і регіональних програм.
У 2022 році така одноразова виплата становила 195 тисяч рублів, а у 2024-му її розмір збільшився до 400 тисяч.
У Росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну почали вербувати ув’язнених на війну. Спочатку це робила ПВК «Вагнер», а з 2023 року вербуванням займається Міноборони РФ.
До осені 2023 року ув’язнені виходили на волю і потім їхали на фронт на підставі помилування, підписаного Володимиром Путіним. Зараз у Росії діє закон, який передбачає для ув’язнених, що вирушають на фронт, умовне звільнення. Повністю кримінальне переслідування припиняється після отримання держнагороди, закінчення війни чи втрати життя чи здоров’я.
Як повідомляв Укрінформ, за даними британської розвідки, списання виплат за кредитами російським військовослужбовцям, імовірно, збільшить фінансовий тиск на банки РФ наступного року.