Наступний раунд ядерних переговорів між Іраном і трьома європейськими країнами відбудеться 13 січня в Женеві.
Про це повідомило в середу напівофіційне іранське інформаційне агентство ISNA з посиланням на заступника міністра закордонних справ країни Казема Гарібабаді, передає “Європейська правда” з посиланням на Reuters.
Іран провів переговори щодо своєї спірної ядерної програми в листопаді 2024 року з Британією, Францією та Німеччиною.
Ці переговори, перші після виборів у США, відбулися після того, як Тегеран був обурений підтриманою Європою резолюцією, яка звинуватила Іран у поганій співпраці з наглядовим органом ООН з ядерних питань.
Реклама:
Тегеран відреагував на резолюцію, повідомивши МАГАТЕ, що планує встановити більше центрифуг для збагачення урану на своїх збагачувальних заводах.
Керівник ядерного нагляду ООН Рафаель Гроссі заявив агентству Reuters у грудні, що Іран “різко” прискорює збагачення урану до 60% чистоти, що наближає його до рівня приблизно 90%, який є збройовим рівнем. Тегеран заперечує, що прагне до створення ядерної зброї, і заявляє, що його програма має мирний характер.
У 2018 році тодішня адміністрація Дональда Трампа вийшла з ядерного пакту Ірану 2015 року з шістьма великими державами і відновила жорсткі санкції проти Ірану, що спонукало Тегеран порушити ядерні обмеження пакту, зокрема, відновити запаси збагаченого урану, очистити його до вищої чистоти розщеплення і встановити сучасні центрифуги для прискорення виробництва.
Непрямі переговори між адміністрацією президента США Джо Байдена і Тегераном, які намагалися відродити пакт, не увінчалися успіхом, але Трамп під час своєї передвиборчої кампанії у вересні заявив: “Ми повинні укласти угоду, тому що наслідки неможливі. Ми повинні укласти угоду”.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи іранську ядерну програму, заявив, що в обраного президента Дональда Трампа є вікно для переговорів, а також зазначив, що розробка ядерної зброї Тегераном не є неминучою.
Раніше газета The Wall Street Journal писала, що у Трампа думають над авіаударами по Ірану, щоб зупинити ядерну програму.
Підписуйся на “Європейську правду”!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.