3.7 C
Kyiv
Вівторок, 7 Січня, 2025

Частка українців, готових терпіти тягар війни стільки, скільки буде потрібно, зменшилася до 57% – опитування
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Частка українців, готових терпіти тягар війни стільки, скільки буде потрібно, в грудні 2024 року знизилася до 57% порівняно з 63% у жовтні, свідчать оприлюднені 2 січня дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

При цьому автори дослідження зауважують, що з 12% до 18% стало більше тих, кому «важко сказати», скільки часу вони ще готові терпіти, а частка тих, хто говорить про більш короткий період у декілька місяців – пів року змінилася неістотно – 21% у грудні проти 18% на початку жовтня.

Таким чином, кажуть у КМІС, між жовтнем і груднем більшою мірою відбулося не зниження, власне, запасу міцності українців, а відбулося зростання невизначеності, що відображає сукупність зовнішніх факторів, як-от вибори в США, і внутрішніх обставин.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати опитування, зазначив: «Зменшення частки тих, хто готовий терпіти воєнні складнощі стільки, скільки буде потрібно, безумовно є тривожною тенденцією, яка потребує уваги влади і суспільства. Тим більше ми бачимо, що готовність терпіти не зводиться до соціально-економічних умов, а насправді інші фактори більш вагомі й визначають запас міцності населення».

Водночас, за його словами, враховуючи «негативні (а часом – мало не апокаліптичні) «прогнози», які пророкували Україні і українцям протягом 2024 року», станом на грудень українці демонструють високу стійкість і «доволі міцну волю» боротися далі.

Наприкінці грудня КМІС оприлюднив результати іншого опитування, яке продемонструвало, що в Україні знижується частка тих, хто оптимістично налаштований на майбутнє країни. За даними опитування, у грудні 2024 року 57% респондентів вважали, що Україна через 10 років буде процвітаючою країною в ЄС, 28% схильні думати, що Україна за цей час стане країною із зруйнованою економікою і відтоком населення, тоді як частка тих, хто не визначився – 15%.

Соціологи зауважили, що хоча частка оптимістів знизилася за останній рік на 16 процентних пунктів, не всі з них перетворилися на песимістів, оскільки значна частина українців більше говорять про «високу невизначеність».

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини