Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про хід реформи медико-соціальних експертних комісій в Україні, зазначивши, що вже визначено 291 заклад охорони здоров’я, де сформували 1476 експертних команд із понад п’яти тисяч лікарів-практиків, що проводитимуть оцінку повсякденного функціонування особи.
«Уже з 1 січня МСЕК припинили свою діяльність. На зміну їм запроваджується оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводять експертні команди з лікарів-практиків у багатопрофільних лікарнях. Оцінювання може бути очне, заочне, дистанційне або за місцем перебування чи лікування. Вся інформація буде фіксуватися в електронній системі», – написав Шмигаль у телеграмі.
За його словами, станом на вечір 1 січня експертним командам передали понад 40 тисяч справ, розгляд яких затримали у МСЕК, ці справи розглянуть у першому кварталі 2025 року. Крім того, запущено електронну систему й оцифровано понад 30 тисяч справ, зазначив голова уряду.
Шмигаль додав, що реформа МСЕК «триватиме і буде удосконалюватись» протягом 2025 року.
30 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон №12178, який передбачає ліквідацію в Україні медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
У жовтні Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачало ліквідацію медико-соціальних експертних комісій, перевірку їхніх рішень і реформування системи МСЕК в Україні. Через кілька днів уряд на виконання рішень РНБО і президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.