Івано-франківський письменник Володимир Єшкілєв розповів в інтерв’ю “Галці”, як повномасштабна війна вплинула на його творчість.
Письменник ділиться, що у нього виникла певна пауза в написанні великих творів. Каже що романи, на відміну від невеликих творів есеїстики або прози, вимагають особливої концентрації, спокійних періодів.
“Потрібно сконцентруватися, відійти від буденності та зануритися в створений тобою світ. Війна ускладнила ці речі”, – каже Володимир Єшкілєв.
Він розповідає, що за час повномасштабного вторгнення загалом писав коротенькі оповідання та багато есеїстики.
“Тобто я не припиняв писати, але технологія написання великого роману і технологія написання маленького твору – це дуже різні речі. Великий твір вимагає певних речей, наприклад, матеріального добробуту. Якщо ти пишеш роман, ти не маєш думати про те, де заробити гроші, де зробити якусь халтурку, написати якийсь текст, щоб тобі заплатили за нього. Потрібно, щоб ти був впевнений в собі, що в тебе є зараз за що їсти, за що жити, і що ти можеш собі спокійно 2-3 місяці писати найважливішу частину роману. Потім можна вже дописувати. Але треба ці 2-3 місяці, щоб написати стрижневу частину, яка найважливіша і найскладніша за техніками написання. Ну і техніками створення цих внутрішніх світів”, – зазначає письменник.
За написання великого роману Володимир Єшкілєв взявся лише у 2024 році.
Читайте повну версію інтерв’ю, де Володимир Єшкілєв анонсував нову екранізацію роману, розповів свої правила в написанні творів, поділився думками про суспільну оцінку “Станіславського феномену” та дав поради молодим письменникам.
Читайте також: Гротескне перебільшення театрального життя: франківців кличуть на виставу “Хто це замовив?” від “Нового театру” (ФОТО)