0
Наукові дослідження останніх років говорять про те, що ці правила вже застаріли і не вимагають обов’язкового дотримання.
Правило перше: обов’язковий ситний сніданок. Снідати корисно, але в реальності фізіологічна потреба організму в сніданку у всіх різна. Вчені відзначають, що необхідність сніданку визначається індивідуальними біоритмами людини. Якщо голод пробуджується тільки через кілька годин після підйому з ліжка, то ситно снідати людині з такою особливістю не обов’язково – досить перекусити чимось легким. Дослідники відзначають, що щільний сніданок актуальний тільки в тому випадку, коли людина зазнає протягом дня серйозні фізичні навантаження. Згідно даним, отриманим вченими Китайського університету Сянгана (Гонконг), в ранкові години через низький вміст глюкози відбувається максимальне накопичення жирових відкладень, і живильними речовинами сніданки лише підсилюють цей процес зростання жирової тканини.
Правило третє: пити від 2 літрів води в день. Насправді, відзначають фахівці, потреба в рідині для кожної людини індивідуальна. Щоденна норма рідини розраховується за формулою: 30 мл рідини на кожен кілограм ваги. Причому розрахунок потрібно вести, базуючись не на реальній вазі, а на нормальній при зростанні ІМТ людини (індекс маси тіла). Тобто людям з надмірною вагою не потрібно пити більше води. Більшість фахівців сьогодні сходяться на думці, що у здорових людей організм сам ефективно регулює потребу у воді, і сигналом про необхідність пити воду є почуття спраги. Необхідність споживання рідини залежить від безлічі факторів: віку, ваги, ступеня активності, температури повітря.