-3.5 C
Kyiv
Понеділок, 13 Січня, 2025

Херсонка перерахувала псевдороботодавцям за навчання 30 тисяч гривень: як уберегтися від шахрайства
(pivdenukraine.com.ua)

Найпопулярніші

Днями Поліція Херсонщини повідомила про черговий випадок шахрайства, жертвою якого стала 53-річна жителька Херсона. Жінка втратила свої заощадження через недобросовісних осіб, які представилися роботодавцями.

Все почалося з оголошення в соціальній мережі, яке пропонувало роботу онлайн. Зацікавившись можливістю додаткового заробітку, жінка зв’язалася з автором оголошення. У телефонній розмові псевдороботодавець повідомив, що для роботи їй необхідно пройти спеціальні курси, які є платними. Нічого не підозрюючи, жінка перерахувала 30 тисяч гривень за навчання. Після отримання коштів шахрай перестав виходити на зв’язок, а гроші так і не повернулися.

За фактом події працівники поліції розпочали кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України — «Шахрайство».

Слідчі наразі займаються розслідуванням цього інциденту, проте повернення грошей потерпілій залишається під питанням.

Як уберегтися від шахраїв:

  1. Перевіряйте інформацію про роботодавця. Перед тим як вступати в контакт або надсилати гроші, шукайте відгуки про компанію чи особу в інтернеті. Надійні роботодавці завжди мають офіційний сайт або сторінки у соцмережах із реальними відгуками.
  2. Не надсилайте гроші незнайомцям. Жодна легітимна компанія не вимагатиме передоплати за навчання чи інші послуги, пов’язані з працевлаштуванням.
  3. Перевіряйте документи. Уточнюйте у потенційного роботодавця офіційні документи компанії, ліцензії та інші підтвердження легальної діяльності.
  4. Остерігайтеся занадто вигідних пропозицій. Якщо вакансія обіцяє високий заробіток без особливих вимог, це може бути пастка для довірливих людей.
  5. Не поспішайте приймати рішення. Шахраї часто намагаються створити враження терміновості, аби ви не встигли зважити всі «за» і «проти».
  6. Консультуйтеся з рідними чи друзями. Перш ніж приймати важливі рішення, обговоріть ситуацію з близькими. Вони можуть помітити те, чого ви не побачили.
  7. Повідомляйте про підозрілі оголошення. Якщо ви виявили сумнівну вакансію, повідомте про це адміністрацію соцмережі чи правоохоронні органи.

Пам’ятайте: обережність і уважність — ваші найкращі союзники у боротьбі з шахраями. Не давайте їм жодного шансу скористатися вашою довірою та фінансовою уразливістю.

Автор – Олексій Кравчук.

Запис Херсонка перерахувала псевдороботодавцям за навчання 30 тисяч гривень: як уберегтися від шахрайства спершу з’явиться на Український південь – новини Херсонщини і України.

УКРАЇНСЬКИЙ ПІВДЕНЬ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини