Якщо громадяни перебувають у розшуку і чинять супротив працівникам ТЦК і поліції, їх мають право затримувати. Однак телефон відбирати права не мають, хоча й можуть обмежити його використання.
Про це під час пресконференції розповіли представники Сухопутних військ ЗСУ, повідомляє “Радіо Свобода”.
Зокрема заступниця начальника ТЦК та СП у Києві майор Лариса Козак коментуючи ситуації з “бусифікацією”, зауважила, що затримувані переважно перебувають у розшуку і чинять опір.
“Якщо говоримо саме про ті ролики, коли люди насильно переміщуються в якісь транспортні засоби, то якщо розбирати їх повною картиною, – це була непокора, адміністративний протокол про затримання. На людину після доправлення до органів Національної поліції або ТЦК накладається відповідне адміністративне стягнення у вигляді штрафу або санкції статті, передбаченої кодексом України про адміністративні затримання. І це лише один із механізмів урегулювання таких ситуацій”, – пояснила Козaк.
Водночас випадки, коли в доставлених до військкоматів забирають телефони, є незаконними.
“Проте слід враховувати, що саме приміщення ТЦК – це режимний об’єкт. Там проводиться робота з документообігом певного грифа секретності. Тому законною вимогою співробітника ТЦК або військовослужбовця – буде якраз визначити місце спілкування для військовозобов’язаного громадянина в приміщенні. Таке приміщення в кожному районному територіальному центрі має бути”, – зазначила майор.
Раніше Козак повідомила, що адміністративне затримання за порушення громадянами правил мобілізації може тривати до трьох годин. Проте у випадку непокори із застосування фізичного впливу, термін такого затримання може бути більшим.