2.6 C
Kyiv
Середа, 15 Січня, 2025

Вчені реконструювали обличчя невідомого предка людини, що може переписати історію еволюції
(apostrophe.ua)

Найпопулярніші

Вчені реконструювали обличчя давно втраченого предка людини, який, можливо, зіграв вирішальну роль у нашій еволюції. Вони використали так званий харбінський череп, відомий як «людина-дракон», який є майже повним людським черепом віком 150 тисяч років.

Про це повідомляє National Geographic.

Палеохудожник Джон Герче використав скам’янілості та генетичні дані вимерлих видів, щоб відтворити пластикові копії останків. Він оцінив риси обличчя стародавнього гомініда, використовуючи співвідношення розмірів очей і очних ямок, яке є у африканських мавп і сучасних людей, а також шляхом вимірювання аспектів структури кісток черепа, щоб визначити форму та розмір носа.

Потім Гурче наклав м’язи на обличчя, слідкуючи за відмітками на черепі, що залишилися після жування, і показав, як виглядала людина виду “денисовці”. Цей вид був названий на честь печери, де знайшли деякі з їхніх останків, і жив між 200 000 і 25 000 років тому.

Записи їхніх скам’янілостей і ДНК показують, що вони жили на Тибетському плато, але мандрували далеко й уздовж, зі слідами їх присутності, знайденими в Південно-Східній Азії, Сибіру та Океанії.

Вчені вперше секвенували їхній генетичний код у 2010 році, використовуючи кістку пальця віком 60 тисяч років, знайдену в Денисовій печері в Сибіру. Згодом ДНК “денисовця” знайшли у сучасних людей по всьому світу, зокрема в популяціях Папуа-Нової Гвінеї.

Це вагомі докази того, що “денисовці” схрещувалися з Homo sapiens до того, як зникнути. Поряд з неандертальцями ці стародавні люди є нашими найближчими вимерлими родичами. Дослідники вважають, що це схрещування допомогло Homo sapiens адаптуватися до нових середовищ, коли вони розширили свій ареал по всьому світу, і таким чином відіграли важливу роль у нашій еволюційній історії.

Череп був знайдений робітником у Харбіні, Китай, у 1933 році. Попри те, що за розміром він схожий на череп сучасної людини, у нього ширший рот і більш виступаюче чоло. Череп почали досліджувати у 2018 році, коли китаєць розповів про це своєму онукові незадовго до смерті. Сьогодні ця скам’янілість відома як Харбінський череп.

Як повідомляв “Апостроф”, художники за допомогою додатку Photoshop Surgeon відтворили обличчя цариці Тіє, бабусі Тутанхамона, використавши її муміфіковані останки віком 3400 років.

Апостроф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини