У межах Програми охорони навколишнього природного середовища в 2024 році на Чернігівщині провели 35 природоохоронних заходів. Зокрема більшість заходів стосувалася ліквідації забруднення довкілля побутовими відходами та небезпечними речовинами.
«Утилізація одної тонни – це майже десь 97 тис. грн. На початок 2024 року було 223 тонни таких відходів на території 17 громад. У 2023 році було виконано роботи з утилізації 40 тонн із 10 громад. У 2024 році було профінансовано заходи та вивезено майже 91 тонну безхазяйних хімічних засобів рослин. З обласного бюджету витрачено 6 млн, із бюджету місцевих громад – майже 3 млн грн.»,- Олександр Лось, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «І’m Fine»: у Чернігові відбулося спецпогашення першої в 2025 році марки, присвяченої ментальному здоров’ю (Відео)
Значної шкоди екології завдало забруднення органічними сполуками річок Сейм і Десна на території Сумської та Чернігівської областей, яке зафіксували в середині серпня 2024 року. Це забруднення потрапило в річку Сейм із території рф та характеризувалося двома хвилями. Унаслідок цього забруднення виявили понад 28 тонн загиблої риби. Наразі відбувається поступове природне відновлення цих річок.
«Вода в річках не чинить гострої токсичної дії, звісно, не беручи до уваги те забруднення, що пройшло Сеймом та Десною протягом серпня–жовтня минулого року. Про відновлення говорити зарано. Давайте зачекаємо проходження паводку весняного. Після цього, звісно, проведемо додаткові аналізи, проби води. Відновлення відбувається природним шляхом, але не такшвидко, якби ми того хотіли б. Забруднення відбулося дуже-дуже швидко, а на відновлення – роки.»,- Олександр Лось, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА
Журналіст: Оксана Замятіна
Оператор: Сергій Бутько
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv