Дружина загиблого захисника Івана Клявзуніка-Березюка із села Підкормілля Камінь-Каширського району Наталія Березюк каже, що з часу загибелі чоловіка минуло вже два роки, а вона й досі не може змиритися з тим, що місцевий священник УПЦ московського патріархату відмовився відчинити храм для відспівування її чоловіка.
Про це пише Суспільне, інформує ВолиньUA.
З воїном прощалися на роздоріжжі села біля церкви.До повномасштабного вторгнення Іван Клявзунік-Березюк працював далекобійником, їздив на вантажівці закордоном, розповідає дружина Наталія. У 2022 році чоловік приїхав додому.
“Він сказав, що приїхав, бо має початися війна: “І я піду вас захищати”. І пішов у перші дні добровольцем. “Коли ти казала мені у 2014 році не йти, я тебе послухав. А вже зараз я тебе не послухаю, бо ти не розумієш, що зараз буде творитися!”, — каже Наталія Березюк про своє прощання з чоловіком перед його мобілізацією.
Наталії БерезюкІван Клявзунік-Березюк служив в 10-ій окремій гірсько-штурмовій бригаді “Едельвейс”, воював на Донецькому та Запорізькому напрямках. Чоловік загинув 29 грудня 2022 року від осколкового поранення.
“Він був зразком, який ніколи не сумнівався в бою ні разу. Коли питали: “Хто? – Він завжди вставав і казав: “Я!” і крок вперед. І в ту ніч так само, — Наталія зачитала уривок листа від командира свого чоловіка, в якому він розповів про обставини смерті Івана та, те яким він був солдатом.Спільне життя Наталія та Іван розпочали, коли обом було по 30 років, в пари народилося двоє синів. Старшому Тарасу нині 16 і він учень ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою у Ковелі. Ілля – третьокласник, навчається на “відмінно”. Наталія все життя працювала медсестрою у місцевій лікарні.
Наталії БерезюкЩодня проводжаючи сина до школи, Наталія проходить повз сільську церкву. Говорить, що до повномасштабного вторгнення сама до неї ходила, її батько та брат, який також нині служить, допомогали в її будівництві, діти сюди ходили в недільну школу, а місцевий священник неодноразово приходив до їхньої хати. Після загибелі чоловіка на фронті, Наталія Березюк попросила у нього, щоб він спільно зі священниками ПЦУ відспівати її Івана
“Він почав на мене кричати, сказав, що я до нього не поткнусь ні за чим, ніколи, що б там не сталося. У день похорону ворота місцевого Свято-Духівського храму УПЦ МП були закриті. Чоловіка відспівали просто на дорозі, потім люди просто пішли на цвинтар. Минуло 2 роки, а мене досі непокоїть те, що чоловіка не дозволили відспівати в місцевій церкві”, — каже Наталія Березюк.
“Місцевої районної газети “Нове життя”На момент знімання замок на вхідних воротах до подвір’я церкви не висів, проте храм був зачинений, а місцевого священника не було на місці.”Досі непокоїть те, що чоловіка не дозволили відспівати в церкві”, — дружина загиблого захисника з ВолиніВолинь, Підкормілля. Суспільне ЛуцькЧин похорону Івана Клявзуніка-Березюка здійснили священник Православної церкви України на чолі з благочинним Любешівського деканату Юрієм Устимчуком. Священник каже, що для цього траурний кортеж із Підкормілля їхав 8 кілометрів до Любешова.
Місцева районна газета “Нове життя”За роз’ясненням ситуації Суспільне звернулося до Волинської єпархії УПЦ МП з інформаційним запитом. Наразі ми очікуємо на відповідь, результати якої повідомимо згодом. Як розповіла Суспільному начальниця управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Карина Мариневич, у Любешівській громаді 31 церква належать до УПЦ МП. Зі слів декана Юрія Устимчука в громаді — шість церков під юрисдикцією Православної церкви України, сьома очікує на завершення процесу переходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер закоханий у Полісся відомий волинський краєзнавець та педагог