-0.7 C
Kyiv
Середа, 22 Січня, 2025

✙ У селі на Волині облаштували музей-світлицю || Волинь UA ✙
(volynua.com)

Найпопулярніші

Старовинна ступа, в якій товкли пшеницю на кутю, колишні горщики та глечики, давні ікони та вишиті рушники, одяг, картини й фіранки: в будинку культури села Бережанка Луцького району облаштували світлицю. Місцеві збагачують її родинними реліквіями.

Про це пишуть Волинські новини, інформує ВолиньUA.

Оксана Макаренко стала очільницею будинку культури села Бережанка шість років тому. І майже одразу жінка вирішила облаштувати в ньому світлицю. Найбільше у цьому їй допомогла сестра, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«У будинку культури кілька вишитих картин висіло, було кілька рушників. І я помітила, що їх не надто бачать люди, подумала, як же над ними сиділи, вишивали, і народилася ідея один кабінет виділити під світлицю. Я потрохи почала збирати ці речі, зокрема рушники. Мої родичі мені допомагали. Тут дуже багато вишивок моїх мами та свекрухи, нині покійних», – розповідає директорка будинку культури.

Багато старовинних експонатів у світлицю принесли мешканці села. Кожній знахідці ідейна натхненниця цього невеличкого музею неймовірно раділа. Одна з найдавніших речей – ступа, якій понад 120 років.

«Вона приїхала з Рівненщини. Це річ моєї прапрабабусі. У цій ступі товкли варену пшеницю на кутю. Тут теж є речі для печі, масниця, лопати», – каже Оксана Макаренко.

У світлиці зберігають старовинні горщики та глечики. Є чимало вишитих рушників; більшості з них – близько 100 років. Цінними експонатами є стародавні ікони та вишиті картини. Є у світлиці й давні елементи одягу: фартухи, сорочки, сукні, хустки. А ще – вироби із соломи, вишиті фіранки, ткані килимки.

На екскурсії до світлиці часто приходить молодь. Тому традиції й надбання українського народу не забувають, а передають із покоління в покоління. Унікальність цієї кімнати – в тому, що це не просто мінімузей, а все розташовано так, як колись у давнину в справжніх українських хатах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині селяни самостійно відремонтували дерев’яний міст, який веде через Стохід

Volyn UA

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини