3.2 C
Kyiv
Субота, 25 Січня, 2025

День ангела Олександр 2025 — Коли іменини Олександра та Олександри, всі дати та значення імені
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

Зазвичай Олександри незалежно від статі дуже наполегливі та цілеспрямовані

Олександр — одне з найпоширеніших імен в Україні та світі, при цьому часто зустрічається і його парна жіноча версія Олександра. Напевно, кожен має знайомого з таким ім’ям.

Тому “Телеграф” вирішив розповісти про значення імені, якого числа Олександри відзначають День ангела та які риси характеру їм зазвичай властиві.

Значення імені Олександр та Олександра

Ім’я походить з грецької мови і означає “хоробрий захисник” — це відображається на характері як чоловіків, так і жінок. Зазвичай Олександри надійні, цілеспрямовані, наполегливі та впевнені у собі.

Це ім’я було поширене за всіх часів і в Україні входить до топ-5 найпоширеніших серед чоловіків (але часто зустрічається серед жінок). За кордоном часто зустрічаються форми імені Алекс, Алік, Алек, Ася, українці використовують форми Сашко, Олесь, Лесь, а росіяни Саша, Шура. У мусульманських країнах зустрічається форма імені “Іскандер”.

В історію увійшли семеро пап римських і один антипапа з ім’ям Олександр, також його носили грузинські царі, російські імператори, шотландські королі.

Найвідоміші носії імені це Олександр Македонський та Олександр Невський. В Україні також був відомий педагог Олександр Рубець, письменник Олександр Олесь.

Є сучасні відомі носії імені Олександра в Україні — це солістка KAZKA Олександра Зарицька, ведуча Олександра Кучеренко, співачка Олександра Кольцова.

Коли День ангела Олександра та Олександри?

У жінок на ім’я Олександра головні іменини це день пам’яті мучениці Олександри Римської 23 квітня.

Також День ангела Олександри за православним календарем відзначають і в інші дні: 20 березня, 18 травня та 6 листопада.

Раніше у чоловіків на ім’я Олександр головний День ангела за церковним календарем був 12 вересня та 23 листопада, у день перенесення мощів Олександра Невського. Але Синод Православної церкви України (ПЦУ) вилучив із церковного календаря цей день. Натомість було вирішено на 3 липня та 23 листопада встановити день святкування іншого святого – преподобного Олександра, первоначальника обителі “Неусипних” (близько 430 р.) та внести його до церковного календаря ПЦУ.

Нагадаємо, раніше “Телеграф” розповідав, чому за прикметами не можна дарувати людям свічки.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини