У Миколаєві знову розгорівся скандал навколо приватного пансіонату «Дім турботи». Він розташований по вул. Сил Територіальної оборони України (колишня вул. 295-ї Стрілецької дивізії) в Корабельному районі.
Нагадаємо: влітку 2024 року там сталося масове отруєння підопічних:
Спалах на кишкову інфекцію: вже 16 пенсіонерів з пансіонату в Корабельному опинилися в лікарні
Нещодавно мешканка міста, Наталія, розповіла, що її батько, Валерій Михайлович, перебував у цьому закладі з березня по вересень 2024 року. За її словами, вона віддала його туди ходячим, а забрала нерухомим, з пролежнями та некрозом тканин. Наталія зазначила, що обрала цей пансіонат через приємну атмосферу та наявність закритого дворика для прогулянок. Однак з часом вона помітила погіршення стану батька: він менше рухався, не гуляв, як раніше. Пізніше на його тілі з’явилися яскраво-рожеві плями, які свербіли. Виявилося, що це була алергічна реакція на ліки, які йому не призначав лікар:
“З’ясувалося, що вони там не люблять ходячих – у них не так багато персоналу, їм зручніше, щоб пацієнт більше лежав у кімнаті, тому вони без призначення лікаря дають заспокійливе, не повідомивши рідних. Він був активний, і багато ходив, навіть ночами, що не всім подобалося. Його стали прив’язувати до ліжка. Почали давати нейролептик – щоб спав. Цей препарат призначають при лікуванні шизофренії та біполярних розладів, яких у нього немає, він має інший діагноз, і лікування йому виписала лікар-невропатолог. В один із приїздів після цього препарату застала його в стані овочу: нуль реакції на мене і те, що відбувається навколо. Лежав і дивився у стелю,” — розповіла Наталія.
Після припинення прийому препарату проблеми не зникли. Через постійне перебування у ліжку та використання підгузків у пенсіонера з’явилися пролежні. Наталія зазначила, що персонал не повідомив їй про це вчасно, і стан батька погіршився до температури 39 градусів та інтоксикації організму.
“У батька почався некроз, ділянки тканин довелося видаляти. Завдяки «турботі» пансіонату 74-річний пенсіонер зазнав мук від обробки ран, перев’язок. Загалом побував у двох лікарнях за невеликий проміжок часу,” — поділилася жінка.
Наразі її батько вдома, але його стан набагато гірший, ніж до перебування у пансіонаті. Цей випадок піднімає питання про якість догляду в приватних будинках для літніх людей та відсутність належного контролю з боку держави. Слід нагадати, що обираючи установу для надання соціальних послуг звертайте увагу на установи та підприємців, які надають соціальні послуги з догляду за людьми похилого віку. Вони мають бути внесені до Реєстру постачальників соціальних послуг Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.