-1.3 C
Kyiv
Середа, 5 Лютого, 2025

Парамедикиня із Запоріжжя Дар’я Арбузова з позивним Евак розповіла, як рятує людей після обстрілів
(zprz.city)

Найпопулярніші


Дар’я Арбузова, старша лейтенантка поліції, рятує життя під обстрілами та навчає запоріжців домедичній допомозі

У Запоріжжі живе та працює справжня героїня – старша лейтенантка поліції, парамедик Дар’я Арбузова, відома під позивним «Евак». Її історію розповіли у спецпроєкті МВС «Герої».

Читайте також: “Підтримка піхоти” не вдалася – на Запоріжжі захисники закинули міну прямо в люк російського танка

Поліцейська та парамедикиня

Дар’я Арбузова – парамедик з Запоріжжя, яка щодня ризикує своїм життям, рятуючи інших. Її історія – це історія про силу духу, відданість своїй справі та любов до людей.

«Я маю загострене відчуття справедливості. І я відчуваю, що саме тут я можу його реалізувати і дати користь суспільству», – розповідає Дар’я.

Дар’я народилася в селі Новокиївка Дніпропетровської області, але все життя прожила в Запоріжжі. Її мрія стати поліцейською здійснилася завдяки Академії поліції в Маріуполі.

«З самого дитинства я хотіла бути саме поліцейською», – згадує вона.

Війна внесла свої корективи в життя Дар’ї. Тепер вона не тільки інспектор тренінгового центру, де навчає людей домедичної допомоги, але й парамедик, який виїжджає на місця прильотів, щоб врятувати життя.

«Складність роботи парамедика в Запоріжжі нині полягає лише в тому, що прильоти відбуваються в будь-який час, і в мене, окрім роботи парамедика, є ще робота буденна – інспектор тренінгового центру. Тобто, я навчаю людей домедичної допомоги, і коли відбувається прильот, то це все відкладається в сторону. Ми командою тренінгового центру та парамедиками збираємося і їдемо на прильот надавати допомогу», – зазначає Дар’я.

Емоції не на часі

Страх – це невід’ємна частина роботи парамедика. Дар’я зізнається, що найбільше боялася не за себе, а за своїх близьких.

«Коли я їхала, то тремтячими руками прозвонювала всіх, хто в мене тут живе, бо я собі допоможу, а їм я можу не встигнути допомогти», – розповідає вона.

Проте, попри страх, Дар’я завжди залишається зібраною та професійною.

«Я розумію, що в першу чергу поліцейська і маю бути максимально зібраною, аби надати допомогу якомога більшій кількості людей. Моя робота полягає не в тому, аби стримувати емоції і бути як кремінь і зловити якийсь там ступор на прильоті», – говорить парамедик.

Дар’я навчилася контролювати свої емоції, щоб ефективно допомагати людям.

«Наприклад, я маю підлаштовуватись під обставини. Маю працювати, допомагати людям якимось чином. Вивільнити свої емоції я зможу після роботи. Тобто, я навчилася за роки війни стримувати емоції в собі, навіть якщо це емоції горя, емоції чужого людського горя. Не пропускати їх через себе хоча б на момент надання допомоги.

Вже після, коли там думаєш про це, переварюєш у голові, що ось людина зайшла додому, помилася, лягла спати. А зранку ми винесли її вже через перший поверх на ношах. Ось такі моменти, ти намагаєшся ці всі думки якось відганяти від себе, але по приходу додому – ти все це переварюєш і розумієш, що це ж все війна, що буде ще, треба якось це переживати і намагатися не пропускати через себе. Тому, що якщо це все пропускати через себе – то сива буду вже завтра», – ділиться Дар’я.

“Головне – діяти швидко”

Дар’я – не тільки професійний парамедик, але й вправна водійка.

«Не хочу хизуватися, але я дуже гарний водій і можу дуже швидко доїхати до будь-якої точки. Дві хвилини на збори – вже в машині й лечу. Якби в мене ще були «мігалки», це було б ще швидше», – жартує вона.

Все необхідне для швидкого виїзду завжди з нею.

«Все, що необхідно для швидкого виїзду з будь-якої точки міста – завжди зі мною: мій шолом, купа ліхтариків з наліпками. А ви бачили? Це, до речі, мій позивний «Евак». Мій медичний рюкзак з усім необхідним, перев’язувальний матеріал, турнікети, ну і, звісно, те, що рятує життя – мій бронежилет», – говорить Дар’я.

«Ми – люди, нам страшно також, але ми маємо цей страх нині покласти так от, в кишеньку, закрити її та боятися будемо потім», – додає вона.

За словами Дар’ї, на адреналіні вона не думає про власну безпеку.

«Але якщо чесно, то коли на адреналіні це все відбувається, ти бачиш – горить авто, будинок, кричать люди, ти не думаєш про власну безпеку, ти летиш в саме пекло прильоту. І перше, що ти робиш – це тягнешся за турнікетом, тому що, скоріш за все, десь 100% буде масивна кровотеча і це буде врятоване життя», – розповідає парамедик.

Родина, яка розуміє

Сім’я Дар’ї дуже переживає за неї, коли вона працює на виїздах і терпляче чекає від неї звісток.

«У мене є сім’я, яка за мене переживає, яка розуміє мою роботу. І коли ще мама і моя свекруха жартує, що каже: ти нам постійно в сімейний чат пишеш: ракета на Запоріжжя, ракета на Запоріжжя. А коли я бачу, що ти перестаєш писати, значить, розумію, що ти поїхала на місце прильоту. І ми тобі не будемо телефонувати, бо ти працюєш. Ми про це знаємо.

За мене дуже сильно переживають, звісно, мої батьки, мій чоловік та свекруха. Вже після того, коли я приїжджаю з місця прильоту додому, мене навіть не питають, як там було. Вони знають, що мені треба час, аби відійти та все це переварити. Тоді сама розповім або взагалі не розказую нічого» – говорить Дар’я.

Про мрію та возити квіти

Дар’я мріє про мир. «Я мрію, аби настав нарешті мир, і ми змогли жити спокійним життям, не думаючи про те, що зараз може прилетіти. Щоб я розвантажила, нарешті, багажник свого авто, прибрала звідти бронежилет, спальник, термоковдри, ліки і все інше. Щоб там у мене були тільки квіти, які я хочу посадити у себе біля будинку», – ділиться вона.

Раніше ми писали, що запорізького піхотинця на фронті врятували військовий квиток та гаманець. Граната розірвалася біля ноги


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини