-10.7 C
Kyiv
Субота, 22 Лютого, 2025

Демі Мур претендує на Оскару – що відомо про акторку
(zaxid.net)

Найпопулярніші

Протягом десятиліть Демі Мур була однією з найвпливовіших і найкасовіших актрис Голлівуду, та її ніколи не сприймали як серйозну акторку. Але «Субстанція» це змінила.

«Я займаюся цим вже давно, понад 45 років, і це перший раз, коли я виграю щось як акторка. Тридцять років тому один продюсер сказав мені, що я «акторка під попкорн», і тоді я зрозуміла, що нагороди – це не те, що мені дозволено мати. Що я можу зніматися у фільмах, які мають успіх, які заробляють багато грошей, але що мене ніколи не визнають. І я повірила в це. Це роками руйнувало мене – аж до моменту, як кілька років тому я подумала, що, можливо, це все… Можливо, я закінчилася. Можливо, я зробила все, що мала зробити. І коли я була так низько, до мене потрапив цей магічний, сміливий, відважний, нестандартний, абсолютно божевільний сценарій під назвою «Субстанція». І Всесвіт сказав мені, що ні – ти ще не закінчила», – цьогоріч сказала Демі Мур, отримуючи «Золотий глобус».


Демі Мур отримує «Золотий глобус» (фото The Golden Globe)
Демі Мур отримує «Золотий глобус» (фото The Golden Globe)

Сатиричний боді-горор «Субстанція» французької режисерки та сценаристки Коралі Фаржа – це історія колишньої суперзірки Елізабет Спаркл (Мур), яка веде популярне фітнес-шоу. Та у день її 50-річчя продюсер Гарві (Денніс Квейд) звільняє її через вік. І тоді в житті Елізабет з’являється «Субстанція» – таємничий препарат для реплікації клітин, що створює молодшу і кращу версію людини. Так народжується прекрасна Сью (Марґарет Кволлі): молодша, гарніша, досконаліша… Дві версії Елізабет мають змінювати одна одну кожні сім днів, але невдовзі кожна починає перетягувати цю «ковдру часу» на себе, що призводить до жорстоких і кривавих наслідків.

П’ять номінацій на нагороди американської кіноакадемії

«Субстанція» – фільм про культ молодості загалом і в індустрії розваг зокрема. Режисерка Коралі Фаржа доводить дану ідею до абсурду. А відбір на роль Елізабет саме Демі Мур – донедавна підзабутої акторки, відомої роками жорстокої боротьби із власним тілом, – допомагає донести головну думку про те, що в індустрії шоу-бізнесу по-іншому дивляться на акторів і актрис після певного віку. Але цей фільм наочно нагадує, що ігнорувати талант – це помилка.

Стрічка Коралі Фаржа отримала одразу 5 номінацій на «Оскар»: «Найкращий фільм», «Найкращий режисер», «Найкращий оригінальний сценарій», «Найкращий грим та зачіски» і, звісно, «Найкраща жіноча роль».

А поки цей фільм не вийшов у прокат, не варто нудьгувати! Адже в онлайн-кінотеатріSWEET.TV можна знайти світові та українські новинки кіно, перевірену часом класику, культові серіали та інші унікальні кінопропозиції. Зі SWEET.TV вечір гарантовано буде цікавим!

Причому за всю історію премії досі лише шість стрічок у жанрі горору чи дотичних до нього, висувалися у номінації «Найкращий фільм»: а саме – «Екзорцист» (1973), «Щелепи» (1975), «Шосте чуття» (1999), «Чорний лебідь» (2010), «Пастка» (2017) та «Мовчання ягнят» (1991; єдиний фільм із цього списку, який все ж отримав нагороду). Але безкомпромісність, потужність і оригінальність «Субстанції» змогли подолати традиційну упередженість кіноакадеміків щодо цього «низького» жанру.

«Найкраща акторка»: Демі Мур vs. Фернанда Торрес

У оскарівський номінації «Найкраща акторка» цьогоріч конкурентками Демі Мур будуть Синтія Еріво («Wicked: Чародійка»), Карла Софія Гаскон («Емілія Перес»), Майкі Медісон («Анора») та Фернанда Торрес («Я досі тут»).

«Wicked: Чародійка» є занадто дитячим і поп-фільмом, щоб Еріво могла перемогти за роль у ньому. Карла Софія Гаскон – перша трансжінка у цій номінації – отримала приз за найкращу жіночу роль на фестивалі у Каннах, хоча ця честь була розділена з її колегами по фільму «Емілія Перес» Зої Салданою, Селеною Гомес та Адріаною Пас. Але навряд чи вдасться повторити цей успіх ще раз. Майкі Медісон своєю чергою є «темною конячкою» цих оскарівських перегонів, але все ж її шанси на перемогу видаються малоймовірними: це скоріше могло б статися років 10-15 тому, коли серед кіноакадеміків була «мода» нагороджувати молодих і перспективних.

Тож, на думку критиків, головна битва точитиметься між Торрес і Мур.

Бразильський фільм «Я все ще тут», який оповідає про життя матері п’ятьох дітей Юніс Пайви (Торрес), яке різко змінюється після зникнення її чоловіка-конгресмена, претендує на «Оскарі» на звання найкращого іншомовного фільму, але також він, як і «Субстанція», несподівано був номінований і на «Найкращий фільм». Фернанда Торрес стала лише другою бразилійкою, номінованою на «Оскар». А першою, до речі, була її мати, Фернанда Монтегро – в 1999 році за «Центральний вокзал» (цей фільм зняв той самий режисер, що й «Я все ще тут», – Вальтер Саллес).

Цей фактор «спадковості» може зіграти на руку Торрес. Але загалом шанси Мур на перемогу виглядають вищими: і через вже отриманий «Золотий глобус», і через загальний шум навколо «Субстанції», і, звісно, просто через її беззаперечно вдатну гру у цьому проєкті.

Слідами Мішель Єо і Емми Стоун

І є ще один чинник: якщо Демі Мур виграє «Оскар» за найкращу жіночу роль у 2025-му за свою роботу в «Субстанції», то вона таким чином продовжить тенденцію останніх двох років. Адже так вона стане третьою поспіль переможницею в номінації «Найкраща акторка» за роль у «дивному» фільмі – після Мішель Єо за роботу у «Все завжди і водночас» та Емми Стоун із «Бідолашними створіннями».


Кадр з фільму
Кадр з фільму

Чи станеться це – дізнаємося вже 2 березня, коли у Лос-Анджелесі у 97-й раз вручатимуть нагороди Американської кіноакадемії.

А доти можна ще раз побачити вражаючу гру Демі Мур у шокуючому фільмі Коралі Фаржа на великому екрані (чи зробити це вперше), адже від 27 лютого у кінотеатрах України починається повторний прокат «Субстанції».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Zaxid.net

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини