-0.4 C
Kyiv
Понеділок, 24 Лютого, 2025

Архітектори зі Львова створили меморіал розвідникам ГУР – концепція проєкту
(zaxid.net)

Найпопулярніші

Дві стели в композиції символізують крила і щити, а між ними – простір тиші, де викарбувані імена загиблих розвідників

24 лютого у Києві відкрили першу частину меморіалу українським розвідникам. Авторами проєкту є львівський архітектор Андрій Лесюк, який працював над проєктом меморіалу героїв Небесної Сотні у Львові, та скульптор Назар Білик.

Як повідомила пресслужба ГУР, напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення у Києві відкрили перший елемент Меморіалу українським розвідникам. Цим елементом став камінь, на якому багатьма мовами світу написане слово «Вічність». Воно символізує подвиг людей з різних країн, які з початком повномасштабної агресії Росії стали на захист України.

«Ми як авторський колектив прагнули створити особливий простір, простір емоційної присутності, де памʼять про героїв ― оживає», ― сказав під час відкриття меморіалу скульптор Назар Білик.

Дві стели в композиції символізують крила і щити. Їхній активний рельєф відтворює рух і боротьбу, силу та невтомний опір. Між стелами – простір тиші, де викарбувані імена людей, які воювали за Україну.

Цей простір завдяки цим двом стелам, зеленим насадженням і додатковим елементам буде поділений на камерні простори – для вшанування, для спокою, для кожного з нас, хто буде приходити сюди і знайде свої місце для спілкування з героями, ― додав архітектор Андрій Лесюк.

З висоти пташиного польоту композиція зі стел та центрального елемента нагадуватиме форму ока: символ вічної пильності, захисту, невидимої присутності. Меморіал стане простором, який також допоможе розповісти більше про героїв.

У відкритті першого елемента Меморіалу взяв участь начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов.

«Символічно, що напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення ми закладаємо основний елемент меморіалу українським розвідникам. Нині як ніколи актуальні слова Євгена Коновальця про те, що Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців. Цей меморіал ― наша шана і вдячність тим героям, які жили та боролись, і повернулися на щиті. Воїни-розвідники пішли у вічність, але вони завжди залишаться у наших серцях, в історії боротьби українського народу і стануть дороговказом для наступних поколінь», ― сказав Кирило Буданов.

Профінансували створення меморіалу Володимир та Олена Бесаги. Володимир Бесага – президент Асоціації пляжного футболу.

Додамо, що Андрій Лесюк та його команда з бюро Guess Line Architects проєктували меморіальний комплекс Небесної сотні у Львові, який вже реалізований на схилах пагорбу на вул. Кривоноса. Крім цього, бюро долучиться до розробки концепції комплексу поховань на Марсовому полі та відбудови зруйнованого росіянами музею Шухевича на Білогорщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Zaxid.net

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини