8.7 C
Kyiv
Середа, 2 Квітня, 2025

Колекціонер подарував Херсонському художнього музею картину Олексія Шовкуненка (відео) – Український південь
(pivdenukraine.com.ua)

Найпопулярніші

Під час презентації виставки  “Олексій Шовкуненко: Херсон-Київ” колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художнього музею картину Олексія Шовкуненка «Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера».

Ця робота була написана художником у 1942 році. В цей час і Теннер, і Шовкуненко перебували в евакуації в Уфі. Це ще одна з робіт, яка поповнила фонди  розграбованого музею.

У своїх спогадах Шовкуненко перелічує портрети сучасників, які написав в Уфі, серед них згадує і портрети Теннера, два етюди: один — аквареллю, другий — кольоровими олівцями.  На жаль, портрет Теннера, виконаний кольоровими олівцями, був викрадений з музейної колекції окупантами у 2022 році, серед інших фондів.

“Подарований портрет міг би стати 157-м твором Шовкуненка в музейній колекції, однак викрадення з музею більше 10 тисяч творів мистецтва, серед яких 147 творів нашого знаменитого земляка, вчергове нагадує про злочин росіян проти української культурної спадщини”, – зазначила  Аліна Доценко, директорка Херсонського художнього музею імені О. Шовкуненка.

Окупаційна влада викрала  в 2022 році з художнього музею Херсона  понад 10, 5 тисяч  експонатів.

 “Дуже шкода, що не подбали про культурну спадщину. Це не питання до працівників музею, вони, як могли, так і захищали. Це більше питання до державних органів, які мали піклуватися про евакуацію культурних цінностей. Зараз, до речі, це питання активно підіймається на тих територіях, які близькі до лінії фронту, про те, щоб  була попередня евакуація”, – Тарас Лагойда прокоментував виданню “Український Південь”.

У Херсонського  художньому музеї, який було названо на честь земляка зберігалася, найпотужніша  колекція Олексія Шовкуненко. Друга дружина художника – Олександра  Василівна чимало робіт особисто передала в подарунок художньому музею в Херсоні.

“Серед робіт був живопис, графіка, акварель, пастелі. Залишилось 9 робіт. Один з  найкращих портретів држини Олександри Василівни Шовкуненка та 8 робіт акварелей-пастелей, які були на той час на реставрації, там вони поки що і залишаються”, – додала директорка.

Портрет, подарований колекціонером, можна переглянути на виставці “Олексій Шовкуненко: Херсон-Київ”, яка триває до 30 квітня 2025 року. Чимало херсонців вже встигли побувати на виставці, залишишивши свої відгуки.  Це об’єднуючий захід.

Виставка дуже поліфонічна – вона про культурні втрати, які завдає ерефія, про рідний дім, про два міста, що були дорогі серцю Олексію Шовкуненка – Херсон і Київ. Враховуючи всі обставини, у галереї більшість картин київського етапу. Але є і херсонські мотиви – Зелений ринок, кавуни і херсонські квіткарки“, – зазначила херсонка Тетяна  Козирська.

Як зазначила директорка музею аліна Доценко вже  близько 100 робіт передали в дар музею художники.  Колектив установи ідентифікує  експонати, викрадені окупантами, борячись за повернення  художніх фондів.

Виставка – це ще одна мождивість голосно говорити про злочини російської влади під час окупації.

 Авторка –  Марися Гонорова.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

 Також ви можете переглянути унікальну роботи на виставці “Олексій Шовкуненко: Херсон-Київ” у відеороботі  команди “Українського Півдня”:

Це відео  стало можливим за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

УКРАЇНСЬКИЙ ПІВДЕНЬ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини