У Вознесенівському районі зацвіла легендарна Тарасова груша
Квітень – традиційний час цвітіння легендарної Тарасової груші, яку можна побачити, якщо спускатися з Фестивальної площі до Набережної магістралі.
За переказами або легендами, Тарас Шевченко ночував під цією грушею, коли у 1843 році приїздив у наш край. Тоді груша росла на подвір’ї Прокопа Булата, у якого на кілька днів зупинявся поет.
Читайте також: У Запоріжжі з’явиться новий мурал відомого художника – фото
На одному з каменів біля груші написано: “На цьому місці стояла садиба Прокопа Булата, де в 1843 р. перебував Т. Г. Шевченко”. У той час на цій території було село Вознесенівка, на місці якого тепер Вознесенівський район Запоріжжя.
Світлинами квітучої Тарасової груші поділилась на своїй сторінці у фейсбуці журналістка Ольга Боглевська, яка вважає, що кожен справжній запоріжець у квітні має там побувати.
“Так, це сакральне місце. Доказів, що Тарас Григорович відпочивав саме під цим деревом, не існує. Проте спробуйте-но забрати в людей легенду! Я теж не віддам. Не віддам ні народного переказу про грушу, ні зелених оксамитів попід нею, ні жвавих крикливих фазанів у хащах дерези поруч.
Неймовірне місце поруч із автомагістраллю, де, незважаючи на безперервний шум від неї, твої думки вирівнюються, а серце починає битися спокійніше”, – написала Ольга.
Та поділилась спостеріганнями, що цьогоріч цвіту на груші менше, ніж у минулі роки.
Читайте також: Поєднання квітів і снігу виглядає дуже незвично – у Запорізькому міському ботанічному саду показали дивовижні фото
“Та й не дивно – чи то квітневим снігом побило бутони, чи просто старенька вже. Якщо припустити, що груша “підлітком” застала 1843 рік, коли до майбутнього Запоріжжя приїздив Тарас Шевченко, їй щонайменше 190 років”, – вважає Ольга Боглевська.
Ми писали, що зима несподівано повернулася посеред квітня – запоріжці діляться фотографіями весняного снігу.
Фото Ольги Боглевської