Херсонський державний університет один з понад 40 переміщених закладів, які відвідують команди експертів у фокусі 6 базових параметрів: стратегічне планування та бачення майбутнього розвитку, комунікаційна політика на новій та рідній локації, як заклад виглядає через призму акредитаційних процедур різних рівнів, ситуація з набором та динаміка контингенту, працевлаштування випускників та як університет інтегрується у міжнародний освітній простір: проєктна діяльність, мобільність, викладання дисциплін іноземною мовою.
Візити до університетів – це лише один з етапів моніторингу. Йому передувало вивчення інформації з відкритих джерел, обробка наданої закладами інформації. Тобто експерти працюють на місці, маючи вже певне уявлення про заклад освіти.
Сьогодні майже 4 години було присвячено безпосередньому спілкуванню з представниками нашої команди. Також відбулася екскурсія офісом, де експертам показали, як працюють відділи та служби, як проходить тиждень очного навчання на факультеті бізнесу і права, відвідали 9 нових аудиторій, які відкрили вже цього року на базі ще одного корпусу Карпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Олександр Співаковський прокоментував візит до ХДУ наступне.
- “Звичайно, ми готувались до цього моніторингу, адже розуміємо його філософію – підвищення довіри до української вищої освіти, пошук вдалих кейсів, які можна масштабувати на всю систему, а також напрацювання певних рекомендацій. Оскільки діяльність нашого університету побудована на засадах відкритості, то багато речей, про які говорили, ми моментально могли підтвердити аналітикою завдяки можливостям платформи KSU24. Електронні журнали, відвідуваність, розподіл контингенту за віком, місцем перебування, гендером, участь у опитуваннях… Ми давно адмініструємо всі ці процеси, щоб мати можливість аналізувати та вдосконалювати, щоб наші освітні послуги були якісними та доказовими. Цілком спонтанно експерти висловили бажання відвідати декілька навчальних занять, які відбуваються онлайн. Вони скористались електронним журналом і обрали у розкладі 3 пари на різних факультетах на свій розсуд. Надали цю можливість та продемонстрували, як ми відслідковуємо залученість здобувачів. Все відкрито та прозоро.
-
Насправді цікава дискусія, адже всі учасники зустрічі могли доповнювати один одного, відповідаючи на кожне запитання експертів. Імпонувало те, що кожен блок супроводжувався запитом на певні висновки, побажання, рекомендації.
- Було доволі легко спілкуватись. Напевно, трохи емоційним виявився блок питань про безпосередньо сам процес релокації: управлінські рішення, конкретні дії, комунікації… Минуло три роки, а ми досі не можемо спокійно згадувати події трирічної давнини, адже мова про вкрадений світ, про втрату базових речей. В тій ситуації дуже важливою була особиста роль та відповідальність кожного члена команди, а також підтримка, яку ми відчули з боку спільноти Стефаниківського університету. Тому ще раз висловив вдячність колективу за мужність, патріотизм, за віру в те, що потрібно втримати університет. Ми й зараз продовжуємо це робити, зберігаючи нашу херсонську ідентичність і одночасно демонструючи філософію відкритого університету.
-
Щиро вдячний першому проректору Сергію Омельчуку, проректорам Дар’ї Мальчиковій, Вероніці Денисенко, Олександру Лемещуку, головні бухгалтерці Ірині Поповій, керівниці відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності Євгенії Ревенко, голові Конференції трудового колективу Юрію Бєляєву, голові вченої ради Володимиру Олексенко, деканам, керівникам відділів та служб, які були долучені до зустрічі і відверто говорили про ті виклики, які нам доводиться долати.
- Дякую поважним експертам. Дуже цінно було почути від пана Тараса Фінікова, який багато років займається вдосконаленням вищої освіти, у 2009-2010 роках працював заступником міністра освіти і науки України, теплі слова на адресу колективу Херсонського державного університету і відгук про те, що наші пропозиції виходять за межі внутрішніх потреб університету, стосуються всієї галузі вищої освіти та містять стратегічне бачення розвитку. Експерти пообіцяли докласти максимум зусиль, щоб донести пропозиції релокованих університетів до різних цільових аудиторій – Міністерства, донорів, суспільства…
-
На згадку про наш університет передали пану Тарасу та пану Ігорю видання Херсонського державного університету, у тому числі інституційні хроніки «Чорний лебідь в історії Херсонського державного університету, або Хроніки релокованого вишу», які містять всю інформацію про перший рік роботи ХДУ в умовах повномасштабного вторгнення.
- На цій очній зустрічі моніторинг не завершується. Ще відбудуться окремі інтерв’ю експертів з представниками нашої команди. А результатом загального моніторингу буде доступний для всіх аналітичний звіт з профілем кожного релокованого університету та узагальненими пропозиціями», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.