8.7 C
Kyiv
Субота, 10 Травня, 2025

На Київщині переселенці відвідали «Добропарк» в Мотижині (фото) – Український південь
(pivdenukraine.com.ua)

Найпопулярніші

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Софіївській Борщагівці в Hansen’s Apartamens у житловому комплексі “Львівський затишок” в межах мовного клубу з вивчення української мови «Теревені», побували в приватному дендропарку «Добропарк», що розташований у селі Мотижин за 39 км від Києва.

Площа парку — понад 300 гектарів. Це — унікальні ландшафтні композиції, оази з різноманітними рослинами, які тішать око протягом усього року. Учасників ознайомили з історією приватного дендропарку, заснованого у 2019 році родиною Добруцьких — Ігорем та Оленою.

«Ми організували виїзд до “Добропарку” до Дня вишиванки для 188 переселенців із шести мовних клубів “Теревені”, які працюють у Київській області — це Ірпінь, Бородянка, Біла Церква, Білогородка, Колонщина, Софіївська Борщагівка. Головна мета виїзду — дати людям змогу познайомитися, відпочити та відчути красу нашої Київщини. Нас підтримують депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі та “Товариство відважних”, — розповіла Анна Куценко, координаторка проєкту “Теревені”, засновниця ГО «Центр науково-культурних досліджень».

На фото: члени шести клубів “Теревені” на Київщині в Добропарку.

Одна з найяскравіших локацій у «Добропарку» навесні — це цвітіння тюльпанів, які вражають різноманіттям кольорів і видів. ВПО мали змогу зробити світлини у вишиванках у мальовничих місцях, поспілкуватися й насолодитися краєвидами ландшафтного дизайну.

«Такі виїзди дуже важливі для нашого мовного клубу, бо є логічним продовженням наших занять. Ми вивчали народні традиції, а потім закріпили знання їх під час поїздки до театру в Білій Церкві, де переглянули виставу “Сватання на Гончарівці”. Остання тема занять — “ремесла”. У “Добропарку” ми побачили, як працюють люди, що займаються ландшафтним дизайном, писанкарством, фотографією — все це ручна праця, ремесло», — зазначила Людмила Костюкевич, координаторка клубу «Теревені» у Софіївській Борщагівці.

 

Прогулянки біля озера, фотосесії на гарних локаціях — це час, який повертає переселенців до мирного життя, допомагає психологічно відновитися.

На фото: галявина нарцисів в “Добропарку”.

«Спільні заняття об’єднують людей із різних регіонів. Дуже важливо організовувати змістовне дозвілля для ВПО. Я вдячна за підтримку жителів нашого містечка тимчасового проживання в Софіївській Борщагівці заступниці голови Київської обласної ради Тетяні Семеновій. Завдяки її допомозі різні фонди підтримують наших переселенців. Люди відчувають справжню дружню підтримку. Зокрема, наші діти пройшли медичне обстеження, а ВПО мають змогу оновити пенсійні дані та отримати іншу допомогу», — розповіла Ірина Дробиш, керівниця МТП, представниця Благодійного фонду «Місія Хансена в Україні».

На фото: Ірина Дробиш, Марія Шевченко, Тетяна Семенова.

Історія створення «Добропарку» почалася у 2019 році, коли Тетяна Семенова очолювала Макарівську райдержадміістрацію Київської області. Саме тоді звернулася родина Добруцьких із ідеєю створення дендропарку в районі — і отримала підтримку.

 

 

«Ми хочемо створити на території “Добропарку” локації, де відвідувачі могли б дізнаватися про нематеріальні культурні цінності, знайомитися з традиціями краю, куди вимушено перемістилися, зокрема гончарством, трипільською культурою тощо. Для дітей до Різдва плануємо створити резиденцію Святого Миколая з оленями та помічниками, які виконуватимуть дитячі бажання. Хочу зазначити, що родина Добруцьких одразу відгукнулася на нашу ініціативу привезти переселенців до парку. Вони сказали: це честь — приймати цих людей, підтримати тих, хто втратив домівку», — поділилася Тетяна Семенова, заступниця голови Київської обласної ради.


Тетяна Семенова від імені Київської обласної ради подякувала засновникам  та колективу «Добропарк» за внесок у розвиток регіону, підтримку переселенців і благодійність.

На фото: вручення подяки колективу “Добропарку”

Проєкт «Теревені» — це інтерактивна програма з вивчення української мови, розроблена трьома науковицями Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Курсом передбачено 24 заняття протягом шести місяців.

На фото: галявина з тюльпанами.

Авторка – Лідія Григор’єва.

Фото – Лідія Григор’єва, Надія Шевченко, Тетяна Семенова.

Дивіться відео про життя переселенців на Київщині у Софіївській Борщагівці

УКРАЇНСЬКИЙ ПІВДЕНЬ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини