У Чернігові на Валу оновили алею біля Спасо-Преображенського собору. Ці шість оновлених стендів, які утворюють виставку «Пам’ятки заповідника в ретроспективі», розкривають історію й особливості пам’яток архітектури, розташованих на території Чернігівського дитинця.
«Ми намагалися поставити світлини або гравюри із зображеннями цих пам’яток, але в ретроспективі, тобто такими, як вони були колись у різні часи своєї історії. Наприклад, Спасо-Преображенський собор на першому стенді в нас представлений, і тут на стенді можна побачити реконструкцію його зовнішнього вигляду саме в XI столітті. Тобто, ті, хто приходитимуть на Вал, можуть подивитися, яким був собор.
На стенді про полкову канцелярію, наприклад, можна побачити, що цей будинок жодного разу не перебудовувався, зовнішнього вигляду не змінював і в цьому його унікальність»,- Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» НАІЗ «Чернігів стародавній».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На танку, що на «Кругу», розміщена табличка з назвами підрозділів, які нині воюють проти України
Робота над підготовкою та розробленням цих стендів тривала приблизно три місяці. Фотоматеріали, зображені на стендах, використані з фондів Національного заповідника «Чернігів стародавній». Це перша ґрунтовна заміна стендів за роки існування виставки.
«Радує те, що чернігівці почали цікавитися своїм містом і, на відміну від довоєнних, доковідних часів, дуже багато приходить місцевих жителів, щоб відвідати наші пам’ятки. Причому приходять ті, хто був у соборі дуже давно, наприклад, і дуже дивуються, що тут уже не діючий храм, а музей. І саме чернігівців багато, які стежать за перебігом подій»,- Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» НАІЗ «Чернігів стародавній».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько