2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

названо нові терміни, коли в Конгресі знайдуть консенсус
(fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон допускає створення нового законопроєкту, що передбачатиме підтримку України, який буде розроблений в його палаті парламенту. Втім, винесення його на голосування може відбутись наприкінці березня чи в квітні поточного року.

Про це пише CNN, посилаючись на конгресменів-республіканців, які зустрічалися з Джонсоном у приватному порядку.

Коли США виділять допомогу Україні

За даними видання, під час зустрічі Джонсон і республіканці, які є прихильниками України, обговорювали новий двопартійний пакет зовнішньої допомоги, що включатиме обмеження на кордоні США з Мексикою і допомогу Україні.

Зараз дивляться

– Тепер голова Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол відіграє провідну роль у спробі доопрацювати пропозицію і досягти консенсусу в рамках конференції, щоб наприкінці березня або у квітні ухвалити рішення з цього питання, – пише CNN.

При цьому Джонсон поки що не зайняв позицію щодо нового пакета допомоги і не взяв на себе зобов’язання провести голосування щодо нього, заявивши своїм колегам, що спочатку їм необхідно завершити розробку закону про фінансування уряду.

Але, пише CNN, “щойно цей процес буде завершено до середини березня”, прихильники цього плану з-поміж республіканців вважають, що він дасть йому змогу винести його на обговорення – навіть якщо це може призвести до реакції з боку ультраправих членів Республіканської партії або навіть до голосування за його відсторонення від посади спікера.

Чому США не може прийняти допомогу для України

І все ж провести законопроєкт через Палату представників може виявитися складним завданням.

Республіканці сильно розділені щодо питання України, а колишній президент Дональд Трамп може фактично вбити законопроєкт одним постом у соціальних мережах. Крім того, для ухвалення законопроєкту необхідна підтримка демократів, а це нелегко, з огляду на те, що пакет містить нові прикордонні обмеження і допомогу Ізраїлю, що, найімовірніше, викличе відторгнення з боку Демократичної партії.

При цьому прихильники такого законопроєкту стверджують, що діяти потрібно негайно, оскільки у Росії з’явилися успіхи в Україні.

За даними телеканалу, цього тижня Фіцпатрік планує почати процес, щоб обійти керівництво і провести голосування – у Капітолії це називається петицією про звільнення з посади, для успішного розгляду якої потрібна підтримка більшості членів Палати представників. Але навіть організатори цієї спроби визнають, що вона є довгостроковою і розглядають її як крайній засіб. Їхній найкращий варіант – переконати Джонсона винести законопроєкт на обговорення, коли він буде готовий до ухвалення.

– Я думаю, що спочатку спікер хоче пройти через звичайний процес виділення асигнувань, що не так-то просто. А потім, коли це буде зроблено, ми займемося додатковими асигнуваннями. Зараз ми працюємо над проєктом. Я думаю, що ви побачите печатку Палати представників на цьому доповненні, – сказав Маккол.

Маккол, який минулого тижня інформував республіканців в офісі спікера про підготовлюваний план, сказав CNN, що Джонсон був “дуже виваженим”.

Інші прихильники цього заходу кажуть, що Джонсон явно був відкритий для їхнього плану.

– Ні, я не думаю, що він намагається його (законопроєкт, – Ред.) убити. Я думаю, він розуміє необхідність підтримки Ізраїлю, України, Тайваню, – сказав представник Майк Лоулер, новоспечений республіканець із Нью-Йорка, який приєднався до цієї ініціативи.

Читайте також


Щоб уникнути шатдауну: Байден підписав тимчасовий бюджет США


Джо Байден

Тиск на Джонсона

Спікер Палати представників Джонсон зіткнувся з тиском з усіх боків.

З одного боку, його критикують на міжнародному рівні та з боку демократів, які стверджують, що його нездатність діяти негайно рівносильна пособництву Володимиру Путіну. Лідер сенатської партії Мітч Макконнелл наполягає на тому, щоб він дозволив провести голосування в Палаті представників за запропонованим Сенатом пакетом допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму $95 млрд, попереджаючи, що будь-які зміни в цьому плані, внесені Палатою представників, лише відтермінують ухвалення заходів та ускладнять Україні завдання з перемоги над Росією.

Однак ультраправі республіканці наполегливо попереджають Джонсона не схвалювати жодного цента додаткових коштів для України.

Репортер Боб Гуд із Вірджинії, лідер фракції свободи Палати представників і один із восьми республіканців, які проголосували за усунення Кевіна Маккарті з посади спікера минулої осені, не став казати, чи коштуватиме допомога Україні Джонсону його роботи. Але він сказав, що будь-який пакет допомоги має бути компенсований скороченням витрат і не повинен бути пов’язаний з Ізраїлем – це значно відрізняється від підходу, якого дотримуються Фіцпатрік і Маккол.

Прихильники України роблять свій хід

План зовнішньої допомоги, що розробляється двопартійною групою членів, передбачає виділення $66 млрд на військову допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, за виключенням гуманітарної допомоги, яка була частиною пакета Сенату і пріоритетом багатьох демократів.

Крім того, він заборонить в’їзд до США нелегальних іммігрантів доти, доки не буде досягнуто оперативного контролю над кордоном, відправляючи мігрантів до Мексики або країни їхнього походження, доки вони очікують розгляду своїх претензій у США – політика, відома як “залишитися в Мексиці”.

Маккол повідомив CNN, що група розглядає й інші зміни до законопроєкту, включно з арештом заморожених російських активів у США і передачею їх Україні. Він також сказав, що члени групи розглядають можливість перетворення частини допомоги на американський кредит – ідея, висунута Трампом.

Читайте також


Російські активи не є заміною допомоги Україні, яку затримує Конгрес – Мінфін США


джанет єллен

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини