Кожен четвертий українець страждає на ожиріння, 59% наших співвітчизників мають зайву вагу. Про це повідомили в Київському благодійному фонді Діабетик, посилаючись на дані дослідження STEPS.
Статистика
– В Україні 2021 року лише 40% мали нормальну вагу, водночас у 1975 році, за даними ВООЗ, на ожиріння страждало лише 12,3% українців, – ідеться в повідомленні.
Ризики ожиріння
Як зазначила голова КБФ Діабетик Наталя Власенко, у людей, які страждають від ожиріння, уп’ятеро зростає ризик розвитку діабету II типу, 80% усіх пацієнтів із діабетом мають ожиріння.
Зараз дивляться
За словами керівника відділу діабетології Інституту ендокринології та обміну речовин ім. Комісаренка НАМНУ Любові Соколової, ожиріння – це не косметичний дефект, а хронічне захворювання, що прогресує і може забрати в людини до 10 років життя.
– Під час війни проблема може загострюватися через утруднення доступу до їжі, високий рівень стресу, нестачу сну, – наголосила експертка.
Дослідження STEPS
STEPS – загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань.
Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я та ВООЗ у рамках спільного проєкту МОЗ та Світового банку Поліпшення охорони здоров’я на службі людей.
ВООЗ рекомендує країнам проводити STEPS-дослідження кожні п’ять років для моніторингу тенденцій, контролю політики охорони здоров’я та поліпшення профілактики і контролю неінфекційних захворювань.
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.