1.5 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

В Одеській області зафіксували спалах скарлатини
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

В Одеській області зафіксували спалах скарлатини, йдеться в повідомленні обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Фахівці зазначають, що зростання захворюваності на скарлатину пов’язане з «циклічним підйомом». Востаннє такий підйом реєстрували у 2014 році, коли захворіло 355 осіб, кажуть у відомстві.

Відомо, що в 2023 році було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 раза більше, ніж у 2022 році. Переважно хворіли діти до 17 років, найбільш уразливою була вікова група від 5 до 9 років (56% від усіх випадків захворювання).

У 2024 році зафіксували вже 61 випадок скарлатини серед дітей, у тому числі один летальний від ускладнень.

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки і характерним висипом. У більшості випадків скарлатина розпочинається раптово. Розвивається ангіна, язик спочатку «біліє» і до четвертого дня захворювання стає червоним, на шкірі хворого виникає характерний висип – дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять.

На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1-9 років. Шлях інфікування – повітряно-краплинний. Зокрема, під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого.

Захворювання може мати легкий, середній чи важкий перебіг. За легкої форми симптоми інтоксикації організму слабо виражені, блювота відсутня, ангіна. У разі важкої форми початок хвороби супроводжує висока температура, блювота, інколи діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку і навіть розвиток коми.
Профілактика поширення хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції хворого. Пацієнтам, хворим на скарлатину, призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначався, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини