Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський узяв участь у дев’ятому засіданні Польсько-української міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, яке відбулося у Львові 11 березня.
Про це, як пише “Європейська правда”, сповістили в польському уряді.
На засіданні Польсько-української міжурядової комісії Секерський порушив питання імпорту агропродовольчої продукції з України та висловив сподівання, що для його регулювання буде розроблений механізм взаємного ліцензування експорту.
“Ми прагнемо виробити взаємоприйнятний спосіб убезпечити себе від негативних наслідків імпорту сільськогосподарської продукції з України”, – підкреслив польський міністр.
Секерський також запевнив, що Польща готова поділитися з Україною знаннями та досвідом щодо адаптації українського агропродовольчого сектору до вимог ЄС.
Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький окремо повідомив, що сторони на Польсько-українській міжурядовій комісії обговорили блокування українсько-польського кордону.
“Українська сторона закликала польську розробити механізми й інструменти впливу, щоб не допускати будь-яких обмежень руху транспортних засобів перед спільними пунктами пропуску, а також забезпечити вільний доступ до під’їзних шляхів, які ведуть до пунктів пропуску”, – написав Козицький.
Окремо голова польського Міністерства сільського господарства зустрівся з українським візаві Миколою Сольським та заступником міністра економіки України Тарасом Качкою. Вони домовились продовжити переговори 18 березня у Варшаві.
“Ця зустріч стане підготовкою до польсько-українських міжурядових консультацій, запланованих на 28 березня 2024 року у Варшаві”, – йдеться в повідомленні уряду Польщі.
Нагадаємо, польська влада в минулому році заборонила імпорт української сільгосппродукції, посилаючись на викривлення місцевого ринку – попри те, що Єврокомісія виступила проти такого кроку.
Крім того, в Польщі в лютому фермери розпочали загальнонаціональні протести, блокуючи прикордонні пункти пропуску з Україною та порушуючи роботу портів і доріг. З 1 березня до протестів повернулися також перевізники.
Читайте також: Український монолог: чому урядовий план розблокування кордону не зацікавив Польщу.
Підписуйся на “Європейську правду”!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.