Дослідження, проведене у США, показало, що 10% тих, у кого було діагностовано деменцію, насправді мали захворювання печінки, яке називається печінковою енцефалопатією.
Це захворювання піддається лікуванню, отже, не виключено, що вилікувавши хворобу печінки, можна позбутися і симптомів деменції.
Хвороба печінки може маскуватися під деменцію
При печінковій енцефалопатії орган унаслідок рубцювання тканини більше не може виконувати одне зі своїх критичних завдань: детоксикацію крові.
Зараз дивляться
Токсини (головним чином аміак) накопичуються і потрапляють у мозок, перешкоджаючи його роботі.
Доцент кафедри гепатології Плімутського університету Ашвін Дханда розповідає, що спочатку симптоми можуть бути ледь помітними, як-от зміни режиму сну або дратівливість. Коли стан погіршується, з’являються забудькуватість, дезорієнтація або сплутаність свідомості.
– Після встановлення діагнозу хворобу можна лікувати, – зазначає доктор.
Американські дослідники вивчили медичні записи людей похилого віку, які протягом десяти років проходили лікування в Управлінні охорони здоров’я ветеранів з діагнозом деменція.
Команда визначила, що у хворих на вірусний гепатит і тих, хто зловживав алкоголем, а також тих, хто мав цироз печінки, прояви деменції насправді були викликані саме печінковими проблемами, а не порушеннями в мозку.
Декого, кому діагностовано деменцію, можна вилікувати
Це перше дослідження такого роду. Воно підвищує обізнаність медиків і спонукає до перевірки на захворювання печінки людей із загальними симптомами деменції.
Якщо діагноз деменція поставлений неправильно, то у людини, за умови серйозного лікування, може з’явитися шанс на одужання.
Звісно, потрібні додаткові дослідження.
Джерело: Science Alert
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.