3.2 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Що показує загальний аналіз крові
(kremen.today)

Найпопулярніші

Загальний аналіз крові (ЗАК) — це комплексне лабораторне дослідження біологічного зразка, яке дозволяє визначити кількість, параметри і співвідношення формених елементів крові (лейкоцитів, еритроцитів і тромбоцитів), показники гемоглобіну і гематокрит. Загальний аналіз крові є важливим діагностичним інструментом для виявлення різних захворювань та оцінки загального стану здоров’я.

Здати аналіз швидко та комфортно пацієнтам пропонують в клініці «Веселка». Більше дізнатися про процедуру, підготовку до неї можна на https://veselka.clinic/napriamky/diahnostyka/laboratorna-diagnostika/zahalnyi-analiz-krovi.

Основні показники

Завдяки цьому діагностичному тесту виявляють порушення кровотворення, гострі або хронічні запальні процеси (бактеріального чи вірусного характеру), алергічні реакції, порушення реактивної відповіді організму. Для цього фахівець звертає увагу на ключові показники.

  • Еритроцити –  це червоні тільця, які містять гемоглобін. Надлишок еритроцитів свідчить про захворювання серця та легень, зниження рівня — про анемію.
  • Тромбоцити — клітини, основна функція яких полягає у згортанні крові. Зниження рівня характерне для періоду менструації або вагітності, сигналізує про розвиток інфекційних захворювань.
  • Лейкоцити — захищають організм від патогенів. Фізіологічне зростання можливе при вагітності, після фізичного та психоемоційного перевантаження.
  • Базофіли — беруть участь у запальних процесах та алергічних реакціях. Зростання кількості притаманне для вітряної віспи, аутоімунних процесів, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороб крові.
  • Еозинофіли — потрібні для боротьби з паразитами та алергією. Підвищення рівня характерне для паразитарних захворювань, бронхіальної астми, алергій, екземи, скарлатини. Зниження — для черевного тифу, дизентерії, сепсису.
  • Нейтрофіли — забезпечують боротьбу з бактеріальними інфекціями.
  • Лімфоцити — відповідають за імунну реакцію організму. Підвищення рівня може вказувати на грип, аденовіруси, інфекційний мононуклеоз, гепатит, кашлюк, вітрянку, краснуху, туберкульоз, дифтерію, сифіліс або токсоплазмоз. Зниження — на імунодефіцитні стани, ниркову недостатність.
  • Моноцити — виконують функцію видалення чужорідних часток та непрацездатних клітин, беруть участь у запальних процесах та знищенні бактерій. Збільшення кількості характерне для інфекційного мононуклеозу, вірусних та грибкових інфекцій, туберкульозу, сифілісу, захворювань крові. Зниження — для апластичної анемії, інфекції з нейтропенією.

Уважний аналіз показників крові — один з ефективних профілактичних та діагностичних інструментів, який за необхідності дозволяє лікарю призначати лікування та коректувати його.

Кременчук Today

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини