-1.8 C
Kyiv
Неділя, 22 Грудня, 2024

Шольц, Туск і Макрон зустрінуться в Берліні, щоб обговорити підтримку України
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

Президент Франції Емманюель Макрон у п’ятницю, 15 березня, зустрінеться у Берліні з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, пізніше до них приєднається прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, щоб обговорити підтримку України.

Це перша зустріч лідерів Веймарського трикутника, відколи Туск знову став прем’єр-міністром Польщі.

Напередодні зустрічі президент Франції Емманюель Макрон застеріг західні держави від прояву будь-яких ознак слабкості щодо Росії, повторивши свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну. В інтерв’ю французькому телебаченню Макрон зауважив, що направлення сухопутних сил зараз не стоїть на порядку денному, але Європа повинна залишити «всі варіанти» відкритими на випадок поширення війни.

Позиція Макрона щодо можливості направлення військ в Україну посилила напругу серед лідерів європейських країн. Раніше Шольц категорично заперечував будь-які дії, які можуть безпосередньо залучити Німеччину до війни в Україні.

Зокрема, німецький парламент Бундестаг на засіданні 14 березня знову не підтримав поставку Україні далекобійних ракет Taurus.

Напередодні голосування канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дебатів у нижній палаті німецького парламенту 13 березня повторив тезу, що не підтримує постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Він заявив, що для нього це межа, яку він не хоче перетинати.

Після цього голосування президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час якої лідери обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю.

Польський премʼєр Дональд Туск також виступив проти відправки військ до України, але пообіцяв зробити все «щоб Україна досягла успіху у війні з Росією і стала членом НАТО та Європейського союзу».

Веймарський трикутник — це неформальне міжнародне обʼєднання Німеччини, Польщі та Франції, яке виникло в 1991 році. У рамках групи відбуваються численні зустрічі міністрів закордонних справ та глав держав. Метою групи було просування Польщі на шляху по вступу до Європейського союзу й НАТО.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини