-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

У Житомирі презентували виставку унікальних робіт класика українського образотворчого мистецтва Юрія Химича. ФОТО
(1.zt.ua)

Найпопулярніші

У Житомирському обласному краєзнавчому музеї 5 квітня відбулося відкриття виставки «Сімʼя Химичів. Мистецький ген», де зображені графічні роботи Юрія, Валентини та Михайла Химичів – чоловіка, дружини і їх сина (народився у 1968 році).

Зокрема, центральне місце експозиції займають саме картини Юрія Химича – видатного майстра архітектурного пейзажу, класика українського образотворчого мистецтва XX століття, графіка, педагога, одного з кращих акварелістів свого часу, Заслуженого художника і архітектора України, Заслуженого діяча мистецтв, Члена Національної спілки архітекторів України та Національної спілки художників України. Ще за життя, починаючи з 1952 року, він провів десятки персональних  і збірних виставок живописних та графічних робіт в Україні та по усьому світі. Демонструвати унікальні роботи продовжують і після його смерті (2003 рік). Частина  картин знаходиться у приватних колекціях.

Юрій Химич народився 12 квітня 1928 року в  Кам’янці-Подільському. З дитинства писав вірші, грав на музичних інструментах, багато малював.  До речі, на виставці у Житомирі представлені картини з раннього періоду його творчості (1949 рік), а також зображені храми рідного міста, архітектура Києва, Чернігова, Львова та інших регіонів.

«Класик українського образотворчого мистецтва ХХ століття, майстер архітектурного пейзажу Юрій Химич зібрав своєрідне сакральне мереживо з куполів, подорожуючи Україною і малюючи храми з різних куточків країни, – відзначає голова ГО «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко, що виступила однією зі співорганізаторок виставки у краєзнавчому музеї. – На його неймовірних картинах  – церкви, каплиці і собори, які ніби оживають, розмовляють із нами. Цей талановитий чоловік залишив нащадкам безцінний скарб. Над циклом «Україна соборна» (інша назва «Україна: поліптих») художник працював впродовж півстоліття. Цей цикл став головним проєктом його життя.  У жанрі «живописного серіалу» пану Юрію вдалося відтворити ключові архітектурні пам’ятки країни та  свого роду створити єдиний візуальний образ України».

Також на виставці можна побачити роботи Валентини Химич (Стахєєвої), родинні реліквії, архівні фото, познайомитися із творчістю Михайла Химича, який завітав на відкриття експозиції у Житомирі. Особливо вирізняються його великоформатні твори.

Дослідники розрізняють три періоди в творчості Юрія Химича. У ранній період художник працює переважно аквареллю, де досягає вершин майстерності у 1957—1958 роках (коли була написана, зокрема, серія «ленінградських» акварелей). Період формального пошуку припав на першу половину 1960-х і характеризує його як художника, який працював у світовому мистецькому контексті. Зрілий період творчості Ю. Химича настає з середини 1960-х, коли художник знову повертається до реалізму, вже більш споглядального та символічного, –  йдеться на сторінці «Вікіпедії».

Юлія Демусь

1.zt.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини