Повний перехід на євро в Україні можливий лише у віддаленій перспективі.
Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) повідомив, що розглядає можливість відв’язати валютний курс гривні від американського долара і прив’язати його до євро.
Але про перехід на використання євро всередині країни наразі не йдеться.
“Єврозона – це зовсім інша справа, зовсім інші правила. Я вважаю, що в горизонті десяти років це взагалі не розглядається, оскільки нам потрібна незалежна політика, в тому числі Нацбанку і Мінфіну, щоб ми могли бути вільнішими в наших рішеннях і стимулюючих програмах – особливо у післявоєнний період”, – сказав “Апострофу” фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.
Читайте також: НБУ може відв’язати гривню від долара: якою буде заміна
“Нацбанк на таке точно не погодиться – це питання незалежності монетарної політики. Хоча українці, можливо, були б цьому раді”, – додає у розмові з “Апострофом” директор аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
Для довідки: єврозона – це валютний союз 20 держав-членів Європейського Союзу, які прийняли євро як свою національну валюту та єдиний законний платіжний засіб. За домовленістю з єврозоною євро також використовується у Ватикані, Монако, Сан-Марино і Андоррі, без домовленості – в Чорногорії і Косово.
Сім країн ЄС досі не входять в єврозону, але вони мають зобов’язання ввести у себе євро в майбутньому.
Більше читайте в матеріалі “Апострофа”: Україна відмовляється від долара: як це вплине на нас
- Вас може зацікавити:
Що буде з гривнею: прогноз курсу валют до кінця 2024 року
Курс гривні у 2024 році: що прогнозують аналітики та НБУ
В Україні запустять е-гривню: за що українці зможуть розраховуватися і від чого будуть не у захваті