2
Питання щодо зберігання і термінів придатності косметики є складним. Проте, навіть у найбільш досвідчених і відповідальних “б’юті-користувачів” траплялося таке, що улюблена підводка для повік засихала і категорично відмовлялася малювати стрілку. Зазвичай це відбувається у найбільш невідповідний момент — коли людина дуже поспішає і під рукою немає заміни.
І ось тут важливо, як і у будь-якій критичній ситуації, зберегти спокій і власноруч здійснити рятувальну операцію. Саме для цього ми зібрали кілька лайфхаків (від найпростіших до професійних), які допоможуть реанімувати висохлу підводку і повернути її у стрій за лічені хвилини.
Потрусити
Іноді всередині підводки можна почути звук кульки, що бігає. Це зовсім не музичний супровід, а хитрий механізм, що оберігає засіб від висихання. Якщо ви давно не струшували свій лайнер, то спробуйте це зробити: кілька гарних струшувань дадуть про себе знати — текстура розійдеться і стане менш щільною.
Помалювати
Ще один легкий спосіб вдихнути життя у засохлу підводку — кілька разів помалювати лайнером на зворотному боці долоні. Це, звичайно, не найекономніше рішення, тому що робити ці “ескізи” доведеться доти, доки не з’явиться чітка свіжа лінія, але прийом працює. Він чимось нагадує процес “розписування” нової ручки.
Намочити
Лайнер з фетровим аплікатором можна ненадовго обгорнути паперовим рушником, змоченим гарячою водою: це має допомогти. Майте на увазі, що мочити лайнер під струменем води — це крайній захід, який може усе зіпсувати. Занадто велика кількість води є небезпечною для формули і текстури засобу — не випадково підводка спочатку робиться герметичною.
Зігріти
Якщо підводка зберігається неправильно (у місці зберігання має бути кімнатна температура, а власне підводка має лежати кінчиком вниз), то є ймовірність затвердіння чорнил, через що вони просто припинять виділятися. Занурення лайнера у гарячу воду може повернути йому життя. Потрібно налити у чашку трохи гарячої води, опустити у неї щільно закриту підводку кінчиком вниз і залишити на кілька хвилин. Потім дістати лайнер, струсити його і спробувати провести ним по долоні: лінії мають стати більш насиченими і жирними. Цей фокус можна повторювати доти, поки не з’явиться бажаний результат.
Очні краплі
Трапляється й таке, що підводка скочується у грудочки (часто це відбувається з гелевими і кремовими текстурами) і стає твердою, як камінь. У цій ситуації спочатку потрібно розбити кірку засохлої фарби зубочисткою або шпилькою, а після цього додати всередину трохи очних крапель, які розм’якшать консистенцію. Але все ж таки краще вчасно поповнювати свою колекцію косметичних засобів.
Крайній захід
Якщо ви зовсім зневірилися і ніякі способи не допомагають, а без стрілок вам “ніяк не можна”, то є крайній захід, яка вимагає проведення невеликої операції. Відкрутіть задню частину лайнера (зазвичай, він закручений маленькою кришечкою), витягніть чорнильний стрижень (краще використовуйте пінцет, щоб не забруднити руки) і опустіть його у теплу воду на кілька секунд. Поки стрижень перебуває у воді, можна побачити, як він вбирає воду. Головне — не перетримати. Йому вистачить й 30 секунд.
Після цього стрижень потрібно промокнути паперовим рушником, обережно вставити його назад і щільно закрутити кришку. Зберігати відроджений лайнер краще кінчиком вниз, щоб гравітація розподіляла воду рівномірно.
Бонус: для більш сильного зволоження додайте у воду кілька крапель гліцерину — він захистить ваш лайнер від засихання.