Наприкінці січня минулого року художник із Житомира Сергій Носок долучився до лав ЗСУ та поставив на паузу свою творчу діяльність.
До того від початку повномасштабного вторгнення разом із дружиною Наталією – художницею та викладачкою художньої школи ім. В. Шкуринського, активно включилися у волонтерський рух – допомагали захисникам на фронті й в тилу (серія майстер-класів “У тебе все вийде” для учасників АТО/ООС, ветеранів війни, діючих військових, рідних загиблих героїв на базі ГС “Дім Ветерана”), жителям деокупованих територій, брали участь в благодійних арт-проєктах (інсталяція на Михайлівській, присвячена дітям, постраждалим від військової агресії росії, розпис металевих протитанкових їжаків, виставка “Мистецтво перемагає смерть”, поїздка разом з “Культурним десантом” у Куп’янськ, куди доставили гуманітарний вантаж та намалювали мурал із логотипом Житомира та гербом Куп’янська), ін.
Також Сергій надав свою роботу “Погляд з того берега”, а Наталія картину “Забута оселя” для продажу під час благодійного аукціону “Мистецький бус для ЗСУ”, коли у Житомирі збирали кошти на авто для спецпризначенців.
Поки чоловік боронить країну, Наталія разом з друзями та усіма небайдужими не лише проводить збори на актуальні потреби підрозділу, де він несе службу, але й займається організацією виставок його і своїх картин.
Перша з них відбулася в лютому 2023-го, а наступна у вересні (разом з іншими митцями) у “Гнатюк арт-центрі”, наступна (персональна) – «Клинкопис», в жовтні того ж року в Житомирській обласній універсальний науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича. Крім цього, в листопаді картини Сергія Носка були і на виставці «Художники на захисті країни» у Києві.
Наразі роботи Сергія та Наталії з початку травня знову експонуються в обласній бібліотеці на Новому Бульварі.
Офіційного відкриття, зі зрозумілих причин, не було, та художники будуть вдячні житомирянам і гостям міста за відвідування художньої виставки “Про час”.
Наталія розповідає, що за останні два роки Сергій нічого нового не писав. Має певні ідеї для реалізації, але можливості для їх втілення поки нема. Усі зусилля направлені на виконання безпосередньо військових завдань.
“На виставці у бібліотеці представлені наші роботи з різних періодів, починаючи зі студентських часів. Це свого роду ретроспектива творчості, звідти й назва – “Про час”, – ділиться Наталія Носок. – Картини обирала по принципу, аби було щось із новішого і з того, що людям подобалось, чи навіть з зовсім забутих, старих, робіт. До речі, деякі з них ніколи не виставлялись в Житомирі. Хотіла показати більше невідомого, але не змогла забрати частину робіт з Волині”.
На виставці, що триватиме до кінця травня, розмістили 25 картин (гравюри, олійний живопис, клинопис, батік) різного розміру.
Юлія Демусь