Справу щодо чинного народного депутата, якого звинувачують у державній зраді та колабораціонізмі, передали до суду, повідомляють Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора 15 липня.
Йдеться про представника наразі забороненої «Опозиційної платформи – За життя», який був членом парламенту кількох скликань. За твердженням ДБР, він перейшов на бік Росії на початку вторгнення.
«У перший день повномасштабної агресії РФ він поїхав з Києва до окупованого Бердянська. Задля збереження власних статків та підприємств, що розташовувались в окупованому місті, він почав співпрацювати зі загарбниками», – заявляє Бюро.
Слідство встановило, що компанії на окупованих територіях, пов’язані з фігурантом, налагодили реалізацію продукції, яку збували російським підприємствам. Зокрема, вони виконували замовлення оборонно-промислового комплексу Росії з виготовлення зброї та броньованої техніки.
Водночас сам народний депутат згодом повернувся на вільну територію України.
Офіс генпрокурора додає, що підприємства фігуранта використовувалися для ремонту і будівництва автодоріг на замовлення окупаційної організації «Служба автомобильных дорог Республики Крым». Він також «організував незаконну реєстрацію підконтрольного товариства у так званій «податковій службі по Запорізькій області» з метою провадження фінансово-господарської діяльності з окупантами».
Правоохоронці не називають імені підозрюваного. Обставини вказують на представника ОПЗЖ Олександра Пономарьова.
24 липня 2023 року Олександру Пономарьову повідомили про підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України («Державна зрада»). За даними слідства, під час повномасштабного вторгнення РФ депутат, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, добровільно пішов на співпрацю з агресором.
Тоді ж журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» у своєму розслідуванні розповіли про контакти Пономарьова з представником ФСБ.
Також «Схеми» повідомляли про те, що Пономарьов має російський паспорт. Сам він спочатку визнавав його наявність, а згодом заперечив.